Pobicie

i

Autor: pixabay.com Pobicie

Warszawa: pobili i okradli przypadkowego mężczyznę!

2021-09-29 8:04

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Obaj mieli zaatakować pokrzywdzonego, który wychodził z klatki schodowej, a następnie ukradli mu plecak i telefon - poinformowała PAP rzeczniczka wolskich policjantów kom. Marta Sulowska. Dodała, że obaj napastnicy zostali tymczasowo aresztowani.

Pokrzywdzonego zaatakowało dwóch mężczyzn

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak podała kom. Marta Sulowska w rozmowie z PAP, policjanci z wolskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie, że doszło do pobicia mężczyzny. "Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony, wychodząc z klatki schodowej, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, stojących w grupie innych osób" - tłumaczyła policjantka.

"Pokrzywdzony był kompletnie zaskoczony, bowiem nie wiedział, skąd agresja obu mężczyzn została skierowana na jego osobę. Dodał, że najpierw został zaatakowany przez jednego z nich. Mężczyzna złapał go za ubranie i szarpał. Po chwili uderzył pięścią w twarz, w wyniku czego pokrzywdzony przewrócił się na ziemię. Po chwili podbiegł drugi z napastników i również zadawał mu ciosy pięścią w twarz i głowę" - podkreśliła.

Wskazała, że na bójkę zareagował świadek zdarzenia, który zadzwonił na policję. "Pokrzywdzony zorientował się, że w chwili napaści został mu skradziony plecak i telefon komórkowy" - zaznaczyła.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Sprawcy zostali zatrzymani

Poinformowała, że po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 23 lata. "Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli pod wpływem alkoholu; mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie" - dodała.

Obaj po zatrzymaniu i wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut rozboju, działając wspólnie i w porozumieniu. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może grozić do 12 lat więzienia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!