Warszawa świętuje Dzień bez Samochodu. Kiedy pojedziemy komunikacją miejską za darmo?

i

Autor: ZTM Warszawa Warszawa świętuje Dzień bez Samochodu. Kiedy pojedziemy komunikacją miejską za darmo?

Warszawa świętuje Dzień bez Samochodu. Kiedy pojedziemy komunikacją miejską za darmo?

2022-09-22 8:00

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego obchodzony jest Dzień bez Samochodu. 22 września komunikacja miejska w Warszawie jest darmowa. Oznacza to, że nie musimy kupować biletów na autobus czy tramwaj. Sprawdź szczegóły.

Europejski Tydzień Mobilności w Warszawie

Od 16 września Warszawa świętuje Europejski Tydzień Mobilności. W związku z tym odbywały się liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami czy zajęcia z wychowania komunikacyjnego dla najmłodszych pasażerów. Na zakończenie tygodnia, czyli czwartek 22 września zaplanowano Dzień bez Samochodu. Co to oznacza?

Dzień bez Samochodu w Warszawie. 22 września darmowa komunikacja

Dzień bez Samochodu oznacza, że w całej Warszawie możemy korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Nie ma konieczności kupowania biletów na autobus czy metro. Kasowniki zostaną wyłączone, a bramki w metrze zostaną otwarte. Za podróż bez ważnego biletu nie będą wyciągane żadne konsekwencje. Bez opłat będzie można podróżować także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Czytaj także: Protestowali przed aresztem śledczym na Białołęce. Trzy osoby zatrzymane

- Wszystko po to, by każdy mógł przekonać się, że przesiadka do nowoczesnej, ekonomicznej i ekologicznej komunikacji miejskiej to prosty sposób by oszczędzić czas, pieniądze i środowisko naturalne - podkreślają przedstawiciele Warszawskiego Transportu Publicznego.

Coś dla fanów dwóch kółek

Rower, podobnie jak samochód, jest transportem indywidualnym. Tyle tylko, że zeroemisyjnym. Dla tych, którzy wolą takie dwa kółka od transportu zbiorowego, Zarząd Dróg Miejskich przygotował mobilny serwis rowerowy. - Do czwartku będzie można korzystać z serwisu najpierw przy stacji metra Targówek, później Kabaty a w ostatni dzień przy Rondzie Waszyngtona od strony stadionu - wymienia Jakub Dybalski z ZDM-u. Specjaliści czekają na rowerzystów w godzinach od 7:00 do 18:00. Usługi Mobilnego Serwisu Rowerowego będą całkowicie bezpłatne. Oprócz szybkich usług wykonywanych „na poczekaniu”, jednoślad będzie można zostawić na bardziej zaawansowany serwis odebrać go za kilka godzin. Wśród usług oferowanych przez serwis są m.in. kontrola stopnia zużycia łańcucha, regulacja hamulców i przerzutek, czyszczenie kasety czy wymianę dętki (dętka własna użytkownika).

Groźny wypadek na al. Waszyngtona. Zderzenie samochodu z autokarem

Quiz. To samo brzmienie, ale inne znaczenie. Rozpoznasz homonimy?

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Myszka to: