BNT

i

Autor: fot. screen YouTube Nagrani TV / Sebastian Deptula flickr.com BNT

WARSZAWA: Wszedł bez zabezpieczeń na wieżowiec - zobacz szokujące nagranie!

2021-06-02 5:34

Kilka lat temu wszedł bez żadnych zabezpieczeń na szczyt Hotelu Marriott w Warszawie. Teraz wrócił do stolicy, by w ten sam sposób zdobyć inny budynek. Zobaczcie szokujące nagranie ze wspinaczki po elewacji warszawskiego wieżowca.

Wspiął się bez zabezpieczeń na warszawski wieżowiec! Informacje o mrożącym krew w żyłach wyczynie obiegły sieć, a jako pierwszy podał je warszawa.naszemiasto.pl. Z tekstu serwisu dowiadujemy się, że to nietypowe "zdobycie szczytu" miało miejsce w niedzielę, 30 maja. Tuż po godzinie 5 rano na elewację budynku przy ulicy Ostrobramskiej zaczął wchodzić mężczyzna. Ochrona szybko poinformowała o tym policję, która natychmiast znalazła się na miejscu. Wspinacz wchodził po pionowej elewacji bez żadnego zabezpieczenia, więc wezwano też służby ratownicze i rozłożono skokochron. Mężczyźnie udało się jednak wejść na dach. Funkcjonariusze zatrzymali go dopiero potem. Okazało się, że wspinaczem jest Marcin Banot, który w 2019 roku w ten sam sposób wszedł na szczyt Hotelu Marriott. Nagranie z niedzielnego wejścia krąży już po Internecie. Jest naprawdę szokujące!

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych PRESTIGE w Lesznie

BNT wszedł na budynek Polsatu - WIDEO

Marcin Banot znany jest w sieci jako BNT. To jeden z najbardziej znanych wspinaczy builderingowych w Europie. Na swoim koncie ma już wejścia między innymi na wieżę Montparnasse w Paryżu, słynną wrocławską Iglicę czy Humber Bridge w angielskim Kingston upon Hull. W 2019 roku wszedł zaś bez zabezpieczeń na szczyt hotelu Marriott w Warszawie.

Teraz BNT wrócił do Warszawy, by wspiąć się na inny wieżowiec. Wybrał siedzibę telewizji Polsat przy ulicy Ostrobramskiej. Z informacji warszawa.naszemiasto.pl wynika, że policja zatrzymała Banota i towarzyszące mu osoby. Ponadto funkcjonariusze skonfiskowali większość sprzętu, którym ekipa BNT rejestrowała wejście. Mimo to w sieci pojawiło się wideo, na którym widać wspinaczkę. Znajdziecie je poniżej.

Marcin Banot publikuje wideo!

Nagranie z wejścia na siedzibę Polsatu po kilku dniach opublikował też sam Marcin Banot! Wideo zamieszczamy poniżej.

Pamiętajmy, że większość wejść BNT było przedsięwzięciami nielegalnymi i podejmowanymi na własne ryzyko. Nikt w żadnym wypadku nie powinien naśladować w tych działaniach wspinacza, o czym przypomina także on sam w każdym swoim wideo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawskie wieżowce

Pytanie 1 z 12
Jak się nazywa ten warszawski wieżowiec?
Zdjęcie