Rowery.

i

Autor: Chris flickr.com Rowery.

Warszawska Masa Krytyczna 23.09. Sprawdźcie trasę rowerzystów i utrudnienia na ulicach

2022-09-23 9:27

W piątkowy wieczór na 25-kilometrową przejażdżkę wyruszają uczestniczy Warszawskiej Masy Krytycznej. Rowerzyści pojawią się w Śródmieściu, na Pradze-Południe, Ochocie i Żoliborzu. Sprawdźcie, którędy wiedzie ich trasa i jakie utrudnienia są przewidywane.

Warszawska Masa Krytyczna po raz kolejny wyjeżdża na ulice miasta! Zaplanowany na piątek, 23 września przejazd jest częścią wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Mobilności oraz Dniem bez samochodu. Tegoroczne hasło ETM to "Lepsze połączenia". Trasa Warszawskiej Masy Krytycznej wiedzie przez cztery dzielnice: Śródmieście, Pragę-Południe, Ochotę i Żoliborz. Organizatorzy wytyczyli ją głównymi ulicami stolicy, na których wciąż brakuje infrastruktury rowerowej. Rowerzyści przejadą też po Moście Poniatowskiego - cykliści ze stolicy od lat domagają się bezpiecznej ścieżki na tej przeprawie. W trakcie przejazdu mogą występować czasowe wstrzymania ruchu.

Warszawska Masa Krytyczna - trasa i utrudnienia 23.09

Piątkowa Warszawska Masa Krytyczna startuje o godzinie 19:00 z Placu Zamkowego. Trasa wiedzie: Miodową, Senatorską, pl. Bankowy, Andersa, Mickiewicza, pl. Wilsona, Mickiewicza, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowską, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowską, pl. Konstytucji, Waryńskiego, rondo Jazdy Polskiej, Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowską, pl. Konstytucji, Marszałkowską, rondo Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Poniatowskiego, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowską, pl. Bankowy, Senatorską, Miodową, pl. Zamkowy. Poniżej mapka trasy Warszawskiej Masy Krytycznej 23.09.

Wydarzenie ma się zakończyć około godziny 21:00. Stołeczny Ratusz przekazuje, że na ulicach, którymi przemieszczać się będą rowerzyści, mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu i utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Kierowcy i pasażerowie ZTM powinni mieć to na uwadze wyjeżdżając na miasto po 19:00.

Grzegorz Krychowiak po meczu z Holandią

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!