Warszawskie kina i teatry znowu zamknięte! Co to oznacza dla ich właścicieli?

i

Autor: Pixabay Warszawskie kina i teatry znowu zamknięte! Co to oznacza dla ich właścicieli?

Warszawskie kina i teatry znowu zamknięte! Co to oznacza dla ich właścicieli?

2021-03-12 18:10

- Nie żałujemy - mówią właściciele stołecznych kin i teatrów, które otworzyły się miesiąc temu. Teraz, zgodnie z decyzją rządu, od poniedziałku znów zostaną zamknięte. Jednak przez ten czas odwiedziło je sporo osób. W wielu obiektach zapełnienie sal wynosiło dopuszczalne 50 proc. osób na widowni.

Właściciele nie żałują

Och-Teatr i Teatr Polonia wystawiły 34 spektakle. Jak mówi Maria Górna z biura promocji - to powód do radości.

- Absolutnie nie żałujemy, że otworzyliśmy teatry. Sytuacja jest dynamiczna od roku. Liczymy się z różnymi sytuacjami. Podczas tego miesiąca odwiedziło nas ponad 5,5 tys. ludzi. Przy prawie 100 proc. możliwej frekwencji, czyli frekwencja wynosiła bardzo często 45-50 proc., czyli 100 proc. dopuszczalnej. Należy się tylko cieszyć - mówi Maria Górna.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18

Spektakle odwołane

W związku z lockdownem widzowie nie zobaczą na razie jednej z zaplanowanych premier Teatru Polonia.

- Spektakle, które były zaplanowane oczywiście zostają odwołane. Premiera "Cwaniar" będzie miała charakter pokazu wewnętrznego. Mamy nadzieję, że już niedługo "Cwaniary" będą miały swoją prawdziwą premierę i zaprosimy Państwa na ten spektakl - mówi Maria Górna. 

W kinach podobnie, jak w teatrach

Podobnie, jak w teatrach sytuacja wygląda też w stołecznych kinach. Jak mówi Jakub Gutek z Kina Muranów - w ciągu ostatniego miesiąca nie brakowało miłośników dobrych filmów.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?

- Frekwencja była naprawdę bardzo duża. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki dookoła i ograniczenia, to fakt, że mieliśmy komplety bardzo pozytywnie nas nastroił. I udowadnia, że widzowie wciąż są spragnieni kina. Mamy swoją wierną publiczność, ale przybyła nam też publiczność multipleksowa - mówi Jakub Gutek.

Kino będzie można odwiedzić online. Kino Muranów w tym celu uruchomiło specjalną, wirtualną salę kinową. Stołeczne teatry i kina pozostaną zamknięte co najmniej do 28 marca.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!