Marysin Wawerski

i

Autor: Ewa Sas

Wawer pozazdrościł Białołęce. W Marysinie powstanie wodny plac zabaw!

2021-03-22 21:39

Z kolorową antypoślizgową powierzchnią, wodnymi tryskaczami o różnych kształtach i z podświetleniem LED. Tak ma wyglądać wodny plac zabaw w Marysinie Wawerskim. Dzielnica chce na niego wydać w sumie 1,5 mln zł.

E-polska: wpływ pandemii na cyfryzację

Na ochłodę w upalne dni

Całość prawdopodobnie będzie zaprogramowana komputerowo. W przypadku zainstalowania oświetlenia LED będzie można zaprogramować plac tak, żeby po zmroku funkcjonował jako fontanny świetlne. Władze dzielnicy chciały wodnym placem zapewnić mieszkańcom ochłodę na upalne letnie dni. - Widzimy wśród mieszkańców zapotrzebowanie na możliwość schłodzenia się w gorące dni - mówi rzeczniczka dzielnicy, Aleksandra Słowińska - Nie chcemy żeby było to centrum handlowe, tylko miejsce na świeżym powietrzu.

Zwłaszcza, że mieszkańcy sami przyznają, że często szukają ochłody. I to w różnych miejscach - Musieliśmy jeździć do jednego z obiektów na Pradze Północ, bo tam mają taki plac lub nad Wisłę - przyznaje jedna z mieszkanek - Mieszkam w bloku, nie mam ogródka gdzie mogłabym rozłożyć moim dzieciom basen. Także coś takiego z pewnością się przyda! - dodaje druga.

Kolejny plac w kolejnej dzielnicy

Pomysł jest, fundusze będą, a do sukcesu potrzeba jeszcze tylko przychylności losu. Bo chociażby Białołęka wodny plac zabaw już ma, ale wciąż czeka na zgodę sanepidu na jego użytkowanie. W przypadku budowania i uruchamiania takich obiektów wiele zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Władze dzielnicy Wawer chcą, żeby ich wodny plac zabaw był gotowy do 2023 roku.

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!