wiadukt mostu Poniatowskiego

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Wiadukt mostu Poniatowskiego do remontu. Czego muszą się spodziewać kierowcy?

2023-03-20 14:58

We wtorek, 21 marca ruszy remont wiaduktu mostu Poniatowskiego. Prace potrwają dwa lata. W ich trakcie zarówno most, jak i ul. Kruczkowskiego będą przejezdne, jednak kierowcy powinni przygotować się na niewielkie utrudnienia.

Remont wiaduktu mostu Poniatowskiego

Prace obejmą odcinek od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle do ul. Wioślarskiej, czyli niemal cały wiadukt, a roboty będą polegały na odnowie elementów betonowych i kamiennych oraz murów oporowych. Odtworzone zostanie także zabezpieczenie antykorozyjne stalowych elementów obiektu.

Urzędnicy przekazali, że wyremontowana zostanie również klatka schodowa i przejście pod Al. Jerozolimskimi po zachodniej stronie mostu, które m.in. łączy dwa przystanki tramwajowe. Dzięki temu stanie się ono nie tylko bardziej bezpieczne, ale także poprawi się estetyka tego miejsca.

Czytaj również: Zapadła decyzja w sprawie opuszczonego rosyjskiego biurowca. Zniknie z mapy Warszawy?

Remont wiaduktu mostu Poniatowskiego - utrudnienia

- Na czas prac drogowcy zamkną fragmenty al. 3 Maja po zachodniej stronie Kruczkowskiego w stronę skarpy. Na jezdni północnej alei od strony wiaduktu kolejowego wyłączone z ruchu zostaną chodnik i zatoki postojowe. Zamknięta zostanie również południowa jezdnia, jak i usytuowany przy niej chodnik. Na obu nitkach drogi obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, także na wyznaczonych miejscach postojowych oraz pod wiaduktem - podał stołeczny ratusz.

Wyjazd z miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami możliwy będzie spod wiaduktu wyłącznie w prawo, w kierunku ul. Kruczkowskiego.

Remont potrwa dwa lata i taka organizacja ruchu może obowiązywać przez niemal cały czas trwania prac.

Zobacz, jak wygląda budowa tramwaju do Wilanowa:

Trzaskowski na Bielanach. Co zadeklarował mieszkańcom?