Wianki nad Wisłą

i

Autor: Piotr Drabik flickr.com Wianki nad Wisłą

Wianki nad Wisłą 2022 Warszawa - kiedy impreza i kto wystąpi na scenie?

2022-06-25 11:58

Wianki nad Wisłą 2022 to warszawskie powitanie Lata! Na mieszkańców i mieszkanki miasta, oprócz koncertów, czekać będzie wiele atrakcji. Sprawdźcie, na kiedy zaplanowano wydarzenie i jakie występy są w programie.

Wianki nad Wisłą 2022 w Warszawie to wydarzenie, na które czekają tysiące osób! Impreza łącząca tradycje i obrzędy słowiańskiego święta Nocy Kupały z koncertami gwiazd za każdym razem przyciąga nad rzekę prawdziwe tłumy. Tak będzie i w tym roku. Stołeczna Estrada przygotowała już całodzienne atrakcje, wśród których wymienić należy chociażby piknik świętojański, rekonstrukcję wioski słowiańskiej czy warsztaty wicia wianków. Wieczorem odbędą się zaś koncerty i ekscytujący pokaz artystyczny. Data, miejsce i line-up zostały już ogłoszone. Pełen harmonogram warszawskiej imprezy Wianki nad Wisłą 2022 znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Lokale przy Marszałkowskiej świecą pustkami! Ulica wygląda jak wymarła

Wianki nad Wisłą 2022 Warszawa - data i miejsce

Tegoroczne warszawskie Wianki nad Wisłą zaplanowano na sobotę, 25 czerwca na warszawskim Podzamczu. Impreza zaczyna się już po południu. Spodziewajcie się tłumów!

Wianki nad Wisłą 2022 Warszawa - kto wystąpi na koncercie?

Wianki nad Wisłą nie mogą się obyć bez koncertów. W tym roku na scenie wystąpią Żywiołak, DAGADANA oraz Mikromusic. Jak zapewniają organizatorzy, będzie to zderzenie folkowych brzmień z fuzją jazzu, trip hopu i rocka.

Wielkie widowisko na zakończenie Wianków nad Wisłą 2022

Zwieńczeniem całodniowej imprezy będzie wielkie widowisko z udziałem muzyków, tancerzy, akrobatów i aktorów teatrów ulicznych. Spektakl nawiązywać będzie do Nocy Kupały, starosłowiańskiego święta urodzaju i miłości obchodzonego w czasie letniego przesilenia. Podziwiać będziemy tańce kobiet i mężczyzn, akrobacje, szybujące po niebie latawce, wiry wodne, a także pokazy z użyciem ognia i światła. Więcej o planowanym widowisku przeczytacie na stronie estrada.com.pl.

Wianki nad Wisłą 2022 Warszawa - program wydarzenia

  • 13.00-18.00: świętojański piknik rodzinny;
  • od 18.30 koncerty: Żywiołak, DAGADANA, Mikromusic;
  • 22.00: widowisko taneczno-muzyczne.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!