fabryka

i

Autor: Unsplash

Z regionu

Wielki zakład w woj. mazowieckim zostanie zamknięty. Szykują się masowe zwolnienia

2024-06-14 15:46

Firma TOHO Poland ogłosiła zamknięcie zakładu w Radomiu. Dotąd w fabryce produkowane były części do łożysk kulkowych oraz części metalowe dla przemysłu motoryzacyjnego. Wkrótce, w związku z podjętą decyzją, pracę straci ponad 100 osób.

TOHO Poland Sp. z o.o. powstała w 2002 r. W 2016 r. zakład produkcyjny przeniósł się do nowej lokalizacji w Radomiu, przy ul. Samorządowej 12. Przedsiębiorstwo należy do japońskiej firmy TOHO Industrial Co., Ltd.

Zamknięcie zakładu i masowe zwolnienia w woj. mazowieckim

Jak wynika z informacji przekazanych przez portal echodnia.eu, wkrótce zakład w woj. mazowieckim ma zostać zamknięty. Wygaszanie ruszy w drugiej połowie 2024 r., a zakończy się rok później.

Jeszcze w 2017 r. prezes TOHO Poland Daisuke Saito zapewniał, że sytuacja radomskiej fabryki jest bardzo dobra. "Przewidujemy wzrost zamówień. Mamy klientów na całym świecie, nie tylko w Europie. [...] będziemy rozwijać zakład" - powiedział przed kilkoma laty. Ostatecznie wszystko się jednak zmieniło.

"TOHO Group z przykrością informuje, iż po szczegółowej analizie podjęła decyzję o likwidacji zakładu w Radomiu. Decyzja ta spowodowana jest narastającą od kilku lat niesprzyjającą sytuacją makroekonomiczną, w szczególności wzrostem cen energii i surowców oraz wynikającym z niego spadkiem zamówień w połączeniu ze wzrostem kosztów operacyjnych" - napisali przedstawiciele firmy w cytowanym przez medium komunikacie.

Niestety, z zamknięciem zakładu będą się wiązały masowe zwolnienia. Przedsiębiorstwo zapewnia jednak, że pomoże byłym 115 pracownikom w znalezieniu zatrudnienia. Mają do nich trafić również rekompensaty finansowe.

Poza firmą w Polsce TOHO Grup pozostaje właścicielem czterech innych przedsiębiorstw. To one przejmą zlecenia, które do tej pory obsługiwał radomski zakład.

Warszawa: Mężczyzna skakał po samochodach - zobacz zdjęcia:

Absurd w Warszawie. Wydali miliony na pawilony, w których nikt nie chce handlować