Wioślarska Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby! Weekend 3-4.09. w Warszawie dla miłośników kajaków

i

Autor: pixabay.com Wioślarska Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby! Weekend 3-4.09. w Warszawie dla miłośników kajaków

Wioślana Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby! Weekend 3-4.09. w Warszawie dla miłośników kajaków

2022-08-30 11:08

Weekend 3-4 września w Warszawie to święto miłośników kajakarstwa! W stolicy odbędą się dwa duże wydarzenia - Wioślana Masa Krytyczna i Memoriał Aleksandra Doby. Co dokładanie będzie się działo? Sprawdź program imprez!

Święto Wisły 2022

W weekend 3-4 września w Warszawie odbędą się dwie imprezy dla fanów kajakarstwa. Przy okazji Święta Wisły odbędzie się wielki spływ kajakowy oraz Memoriał Aleksandra Doby.

Wioślana Masa Krytyczna

W sobotę 3 września odbędzie się gigantyczny spływ kajakowy. - Zapraszamy na najliczniejszą imprezę wodniacką na Wiśle Warszawskiej. Czternastokilometrowy spacer z Plaży Saskiej na Młociny, z prądem, jest absolutnie dla każdego - płynięcie zajmie nam około 3 godzin i nie wymaga wielkiego wysiłku - zachęcają organizatorzy.

- Wioślana – i Wisła i wiosła. Wisła bo jest piękna, a szczególne jej środkowy odcinek, obejmujący także fragment warszawski. Wiosła bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż warkot silnika, słychać dźwięki Wisły. Dlaczego masa krytyczna? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza, gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie, że nas, pływających, też całkiem sporo. I potrzebna nam infrastruktura – pomosty, przystanie - dodają organizatorzy.

Czytaj także: Samczyk wikuni szuka imienia! Warszawskie ZOO organizuje plebiscyt

Zbiórkę zaplanowano na godz. 10.30 przy plaży Saskiej. Zakończenie zaplanowano na Młocinach, około godziny 15.00. - Do Waszej dyspozycji mamy mnóstwo kajaków, ale jeżeli macie własne statki - wiosłowe i wioślarskie, kajaki i kanadyjki, SUPy, lejtaki czy pontony - zapraszamy. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 14 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu). Wszystkim Państwu gwarantujemy miejsce w kajaku, wiosło i kamizelkę asekuracyjną - dodają organizatorzy.

Link do wydarzenia znajduje się >>TUTAJ<<.

QUIZ: Jak dobrze znasz gwarę warszawską? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 7
Co w gwarze warszawskiej oznacza słowo: antek?

Memoriał Aleksandra Doby 2022

- To zabawa dla każdego – samo płynięcie nie powinno zająć więcej niż 6 godzin, nawet przy spokojnym płynięciu. Chwilę zajmie wykonanie zadań, ale nie będą one zbyt trudne (w tym roku!). Generalnie idea tego wyścigu jest prosta – kto pierwszy, ten lepszy. Tyle że za wykonanie każdego zadania, które Wam na trasie naszykowaliśmy, ujmiemy wam minutek z czasu. Zapewniamy, że będzie się to opłacało!

Zadania będą różnorodne. Przede wszystkim nawigacyjne. Olek przecież też musiał wcelować w kontynent. Pojawi się też jedno czy dwa sprawnościowe, związane z kajakami. Olek był naprawdę sprawnym kajakarzem - informują organizatorzy.

Czytaj także: Dożynki Województwa Mazowieckiego już w weekend! Sprawdź program wydarzeń

Osoby, które nie dadzą rady ukończyć wyścigu, mogą przerwać go w wyznaczonych punktach kontrolnych. Podczas wydarzenia uruchomione zostanie także "pogotowie transportowe" - po kontakcie telefonicznym podjedzie samochód z przyczepką czy bagażnikiem dachowym, by dostarczyć uczestników na metę.

Zbiórka przed wyścigiem odbędzie się w niedzielę 4 września na plaży Saskiej o godz. 9.00. Mata to przystań Modlin. Długość trasy wynosi 41 km. Szczegóły >>TUTAJ<<.

Warszawa. Bulwary Wiślane lśnią czystością! Wielkie sprzątanie nad Wisłą