Wiosna w Warszawie. Cudowne pole krokusów w warszawskim parku

2023-03-20 11:45

Ten widok zachwyca. W jednym z warszawskich parków znajdziecie całą polanę pięknych krokusów. Zobaczcie niesamowite zdjęcia i sprawdźcie, gdzie w Warszawie wiosna rozłożyła swój wiosenny dywan z kwiatów.

Zachwycające pole krokusów w Warszawie

W tym roku 20 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny astronomicznej, a już 21 marca rozpoczyna się wiosna kalendarzowa. Pierwsze oznaki wiosny widać już w całej Warszawie. Na trawnikach zrobiło się zielono i w niektórych miejscach przebijają się pierwsze wiosenne kwiaty. Delikatne przebiśniegi i krokusy zwiastują nadejście cieplejszych dni.

Pierwsze oznaki wiosny cieszą oko spacerowiczów w warszawskich parkach, ale widok pola krokusów, który można zastać w Parku Ujazdowskim, to coś, co koniecznie trzeba zobaczyć. Niedaleko ambasady Francji znaleźć można przepiękny „kwiatowy dywan”. W parku zakwitły olbrzymie ilości krokusów! Piękne filetowe i białe kwiaty zachwycają spacerowiczów. Zobaczcie zdjęcia zamieszczone przez Zarząd Zieleni, wiosną jest pięknie w Warszawie.

Krokus to gatunek bulwiastej byliny należącej do rodziny kosaćcowatych. Występują one w południowej i środkowej Europie, w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz w Zachodniej Azji sięgając na wschodzie po zachodnie Chiny. Do flory Polski należy jeden gatunek rodzimy, opisywany tu zwykle jako szafran spiski lub krokus spiski, ale w bazach taksonomicznych traktowany jako podgatunek spiski szafranu Heuffela. Poza tym w Polsce rośnie jako gatunek dziczejący i już zadomowiony szafran wiosenny.

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?
Jak przygotować rower do sezonu wiosennego