Warszawa wizyta księcia Williama

i

Autor: PAP/Paweł Supernak

Książę William

Wizyta księcia Williama w Warszawie. Książe w lokalu dla społeczności LGBT+

2023-03-23 13:10

Wieczorna wizyta księcia Williama w jednym z warszawskich lokali miała ukryty przekaz? Pojawiły się już spekulacje na temat powodu, dla którego książę wybrał właśnie ten bar. Sprawdźcie, w którym lokalu był książę.

Wieczorna wizyta księcia Williama w lokalu społeczności LGBT+

Księcia Williama napotkano wieczorem w jednym z warszawskich klubów. Wiele osób zaskoczył fakt, że brytyjski książę wybrał się do lokalu dla społeczności LGBT+.

Następca tronu Wielkiej Brytanii pojawił się w Polsce w środę (22 marca), a kalendarz jego wizyt jest bardzo napięty. Zaczął od spotkania z brytyjskimi żołnierzami stacjonującymi na terenie Polski, spotkał się z ukraińskimi uchodźcami oraz prezydentem stolicy, Rafałem Trzaskowskim. Wieczorem książę postanowił odpocząć w jednym ze stołecznych lokali.

Fotoreporterzy namierzyli brytyjskiego księcia w stołecznym lokalu Butero, na ulicy Brackiej 3 w podwórku w bramie pod tęczowym neonem. Właściciele lokalu otwarcie deklarują, że jest to miejsce przyjazne osobom LGBT+. Zdaniem specjalistów od etykiety dworskiej wybór tego lokalu nie był przypadkowy. Nie będzie to pierwszy raz, kiedy książę William okazał swoje poparcie dla społeczności LGBT.

Pojawił się bowiem na otwarciu centrum organizacji Albert Kennedy Trust, która pomaga młodym osobom LGBT. Podczas uroczystości członek brytyjskiej rodziny królewskiej został zapytany o to, co by zrobił, gdyby okazało się, że któreś z jego dzieci jest gejem lub lesbijką."Nie pierwszy raz słyszę to pytanie, ostatnio zadało mi je kilkoro rodziców. Dopóki samemu nie zostanie się rodzicem, tak naprawdę się o tym nie myśli. Teraz jako ojciec mogę jednak powiedzieć, że nie miałbym z tym absolutnie żadnego problemu i z całego serca wspierałbym moje dzieci" – odpowiedział Książę William.

Książę William w brytyjskiej bazie wojskowej na terenie lotniska w Rzeszowie