Korek

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Objazdy

Wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce. Na ulicach Warszawy występują utrudnienia w ruchu

2023-04-05 9:49

W związku z wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w stolicy pojawiają się pierwsze utrudnienia w ruchu. Warszawskie autobusy są kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest już w Polsce. W związku z jego wizytą, na stołecznych ulicach rozpoczęły się pierwsze utrudnienia w ruchu.

- W związku z wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego występują utrudnienia w ruchu na moście Poniatowskiego i w Al. Jerozolimskich oraz na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu - poinformował w środę rano ZTM. Dodał, że autobusy są kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.

Czytaj także: Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Policja z całej Polski zjedzie do miasta, wystąpią utrudnienia

Utrudnienia w ruchu w Warszawie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski składa pierwszą oficjalną wizytę w Polsce po wybuchu wojny w swoim kraju. Tematami rozmów podczas spotkań z polskim prezydentem i szefem rządu będą m.in. bezpieczeństwo i współpraca gospodarcza.

W związku z wizytą prezydenta Ukrainy należy się spodziewać utrudnień w stolicy, które w tej sytuacji są do przewidzenia. Najważniejsze jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa prezydentowi Ukrainy i wszystkim zgromadzonym na jego wieczornych przemówieniach.

Czytaj także: Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Tak wyglądają przygotowania do wizyty

- Występują utrudnienia w ruchu na moście Poniatowskiego i w Al. Jerozolimskich (od ronda Waszyngtona w stronę centrum) oraz na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu (od ronda de Gaulle’a do ul. Senatorskiej) - napisał w środę Zarząd Transportu Miejskiego.

Podczas, gdy autobusy są kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami, tramwaje kursują bez zmian. 

Zobacz zdjęcia: Przygotowania do wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie

Profesor Politechniki Warszawskiej został pobity jak wracał ze swojego koncertu