Wojciech Olszański Aleksander Jabłonowski

i

Autor: Twitter / OMZRiK

Wojciech Olszański mówił o zrzucaniu bomby na Campus Polska. Jest zdecydowana reakcja

2022-09-02 20:15

Prorosyjski, konserwatywny patostreamer Wojciech Olszański, znany w sieci również jako Aleksander Jabłonowski, po raz kolejny może mieć poważne problemy. Po jego najnowszej internetowej publikacji, w której mówił o zrzucaniu bomby na Campus Polska oraz obrażał uczestników eventu, pojawiły się informacje o zgłoszeniu sprawy do prokuratury.

Kim jest Wojciech Olszański ps. Aleksander Jabłonowski?

Wojciech Olszański, funkcjonujący w sieci również jako Aleksander Jabłonowski, jest obecny w polskiej przestrzeni internetowej od lat. Początkowo wiele osób sądziło, że mężczyzna, będący wcześniej zawodowym aktorem, odgrywa jedynie postać prorosyjskiego, agresywnego pseudowojskowego. Z czasem okazało się jednak, że jego czyny nie są jedynie prowokacją.

O Olszańskim zrobiło się szczególnie głośno 11 listopada 2021 roku, kiedy to w Kaliszu zorganizował marsz, podczas którego doszło do spalenia tekstu kopii przywileju kaliskiego. Zebrani wykrzykiwali również otwarcie antysemickie hasła. Sprawą szybko zainteresowały się służby, a Olszański wraz z innymi organizatorami zgromadzenia zostali zatrzymani.

Ostatecznie, po wpłaceniu kaucji, mężczyzna opuścił areszt. Nie zamierzał jednak spuścić z tonu - nawoływał do zabicia posłów opozycji, a kilka miesięcy później ogłosił, że planuje stworzyć ugrupowanie polityczne.

Czytaj również: Zaatakowali Ukraińców, bo ci chcieli pograć w piłkę. Sypały się wulgaryzmy i groźby

Wojciech Olszański o "rzuceniu bomby" na Campus Polska

O Olszańskim ponownie zrobiło się głośno 1 września br., kiedy na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikowano wulgarne nagranie z jego udziałem.

- Cała ta strona polskojęzyczna, skupiona wokół Tuska, Trzaskowskiego, Hołowni, Lewicy, te wszystkie k***y z czerwoną błyskawicą wytatuowaną na r**u, to jest wróg i nie ma dla niego miejsca w Polsce. [...] Oczyszczona ojczyzna piękna moja, bez insektów, bo to są insekty. [...] Ten Campus Polska, gdzie się zdrajcy, prostytutki, d***i, alfonsi spotkali... Na ten Campus Polska trzeba było rzucić bombę i byłoby po wszystkim, byłby święty spokój. Ogłosimy front wojny domowej, ogłosimy, kogo precyzyjnie uważamy za wroga Polski. Powiemy, gdzie stoi przeciwnik i co należy z nim zrobić. To te wszystkie Tuskie, te wszystkie Trzaskowskie, ta cała hołota, zgnilizna polskojęzyczna. Wykasować ich politycznie na amen. Że też Tuska matka polska ziemia nosi - mówi na filmiku Olszański.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zaznaczył, że w związku z treścią nagrania zawiadamia prokuraturę. Kroki w sprawie zamierzają również podjąć przedstawiciele Campusu Polska.

- W związku z publikacją W. Olszańskiego treści zawierających groźby i znieważenia pod adresem Campusu Polska Przyszłości, jego Uczestników oraz Gości informujemy, że władze Fundacji Campus Polska złożyły zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie z wnioskiem o ściganie - przekazano za pośrednictwem Twittera.

Campus Polska 2022: Demonstracja zwolenników PiS na terenie kampusu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spacerował po osiedlu, miał na sobie tylko buty. Bo "zrobiło mu się gorąco"
  2. 4 września z utrudnieniami, 5 autobusów pojedzie inaczej. WTP wydał komunikat
  3. Przebudowa pl. Trzech Krzyży. Od 6.09.2022 r. zmiany w ruchu! Sprawdź mapę objazdów