Autobus ZTM

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Autobus ZTM

Wszystkich Świętych 2021: w Warszawie rusza pierwsza linia cmentarna

2021-10-15 8:32

Uruchamiamy pierwszą autobusową linię cmentarną. Już od najbliższej soboty, 16 października, na Cmentarz Północny będą kursowały autobusy C40 - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

W najbliższą sobotę warszawiacy będą mogli dojechać na cmentarz specjalną linią cmentarną. Na razie autobusy linii C40 zawiozą pasażerów na Cmentarz Północny.

Wprawdzie do Wszystkich Świętych jeszcze dwa tygodnie, ale wielu - nie tylko warszawiaków - chce wcześniej odwiedzić groby swoich bliskich. Wychodząc im na przeciw Zarząd Transportu Miejskiego już w najbliższą sobotę 16 października uruchamia pierwszą linię cmentarną, która zawiezie pasażerów na największą warszawską nekropolię.

Autobusy linii C40 będą kursowały na trasie z Metra Młociny do Cmentarza Północnego, kolejno pod bramy: główną, południową i zachodnią.

Z pętli na Młocinach autobusy C40 odjadą z przystanku nr 17. W związku z tym autobusy linii 203 zakończą swoją trasę na przystanku wspólnym z kursami skróconymi linii 114 i 800.

Kursowanie linii C40 i 203 odbywać się będzie według specjalnego rozkładu. Autobusy linii cmentarnej będą kursowały do 2 listopada.

Proces strażnika miejskiego, który zabił żonę

Najśmieszniejsze nazwy potraw - zgadniesz czym są?

Pytanie 1 z 16
Gzik to...