wybory

i

Autor: PAWEL DABROWSKII / SUPER EXPRESS

Wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024. Bezpłatny transport do lokalu wyborczego. Kto może skorzystać?

2024-04-03 17:32

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami! W dniu głosowania część wyborców będzie mogła liczyć na darmowy transport do lokali wyborczych. Pomoże im bowiem m.in. straż miejska. Kto otrzyma tego rodzaju wsparcie?

Wybory samorządowe 2024 - darmowy transport w Warszawie

Jak przekazali przedstawiciele warszawskiej straży miejskiej, w dniu głosowania funkcjonariusze pomogą dotrzeć do lokali wyborczych osobom z problemami z poruszaniem się. Zainteresowani tego rodzaju wsparciem w dniu wyborów powinni zadzwonić pod numer telefonu: 22 598 69 30. Będzie on aktywny 7 kwietnia w godzinach od 7:00 do 19:00.

- Nasz transport przeznaczony jest dla osób poruszających się o lasce, starszych oraz takich, dla których problem stanowi pokonanie większych odległości - przekazali strażnicy. Każdy, kto zgłosi się po pomoc, zostanie zawieziony do lokalu wyborczego przez umundurowanych funkcjonariuszy. Później zostanie przez nich odwieziony do domu.

Jednocześnie warto pamiętać, że strażnicy nie dysponują specjalistycznymi pojazdami. Z tego powodu nie będą w stanie pomóc tym, którzy poruszają się na wózku inwalidzkim lub są niechodzący. Nie oznacza to jednak, że opisana grupa wyborców zostanie pozostawiona bez pomocy.

- Mogą oni skorzystać z bezpłatnego transportu, organizowanego przez miasto. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia. Należy zadzwonić do przewoźnika między 8:00 a 16:00, pod jeden z numerów: (22) 298 59 00 lub 720 915 300 albo napisać na adres: bus@specjaltrans.pl - przypomnieli strażnicy. Co ważne, w dniu głosowania osoby, które zgłosiły chęć skorzystania z tej pomocy, będą musiały przedstawić kierowcy orzeczenie o niepełnosprawności.

Zobacz także: Darmowa komunikacja miejska w Warszawie w dniu wyborów. Prezydent podjął decyzję

Nowa kładka pieszo-rowerowa w Warszawie - otwarcie:

"Wszyscy kradną"! Warszawiacy ostro przed wyborami