Wynik meczu towarzyskiego Polska - Turcja. Zwycięstwo biało-czerwonych tuż przed Euro 2024

2024-06-11 8:18

W poniedziałek, 10 czerwca o godz. 20:45 reprezentacja Polski zmierzyła się w meczu towarzyskim z Turcją. Dla biało-czerwonej kadry był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się niebawem Euro 2024 w Niemczech. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1.

Polska - Turcja (10.06.2024) - wynik meczu

Spotkanie towarzyskie z Turcją na PGE Narodowym w Warszawie rozpoczęło się tuż przed godz. 21:00.

Biało-czerwoni wyszli na murawę w składzie: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek - Paweł Dawidowicz - Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski - Bartosz Slisz - Piotr Zieliński - Jakub Piotrowski - Nicola Zalewski - Karol Świderski - Robert Lewandowski. Wyjściowa jedenastka Turków prezentowała się następująco: Mert Gunok - Orkun Kokcu - Abdulkerim Bardakci - Samet Akaydin - Kaan Ayhan - Irfan Kahveci - Mert Muldur - Hakan Calhanoglu - Salih Ozcan - Kerem Akturkoglu - Semih Kilicsoy.

W 12. minucie meczu padła pierwsza bramka dla Polaków, którą zdobył Karol Świderski. Niestety, w czasie cieszynki zawodnik doznał kontuzji. Kilka minut później na boisku zmienił go Krzysztof Piątek.

W 32. minucie plac gry opuścił Robert Lewandowski, który chwilę wcześniej usiadł na murawie. Z ławki wszedł Kacper Urbański.

W przerwie obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany. Piotra Zielińskiego, Pawła Dawidowicza i Jakuba Piotrowskiego zastąpili Jakub Moder, Bartosz Salamon oraz Sebastian Szymański. Na boisko nie wyszli również Irfan Kahveci i Semih Kilicsoy - ich miejsce zajęli Arda Guler oraz Baris Yilmaz.

W 61. minucie doszło do kolejnych zmian w tureckiej drużynie. Kaan Ayhan i Salih Ozcan opuścili murawę, a na placu gry zameldowali się Merih Demiral i Okay Yokuslu. 10 minut później Hakana Calhanoglu zmienił Kenan Yildiz.

W 77. minucie padła bramka dla reprezentacji Turcji. Zdobył ją Baris Yilmaz.

Chwilę później w polskiej drużynie przeprowadzono kolejną zmianę. Bartosza Slisza zastąpił Damian Szymański. W 82. minucie z boiska zszedł Kerem Akturkoglu, którego zmienił Cenk Tosun.

W 90. minucie bramkę dla polskiej drużyny zdobył Nicola Zalewski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych 2:1.