Zabytkowy bruk pod placem Pięciu Rogów. Może mieć ponad sto lat!

i

Autor: fot. ZDM

Zabytkowy bruk pod placem Pięciu Rogów. Może mieć ponad sto lat!

2021-03-17 17:15

Kilkadziesiąt metrów kwadratowych, prawdopodobnie stuletniego bruku. Konserwator zabytków wstrzymał prace na placu Pięciu Rogów. Wykonawca odkrył fragmenty dawnej drogi. Wiemy, co stanie się z kostką

Raport z Anteny 17.03

Konserwator zabytków wstrzymał prace na placu Pięciu Rogów

Na placu Pięciu Rogów wykonawca odkrył fragmenty dawnej brukowanej drogi. Bruk zajmuje powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych. - To standardowa procedura w takich przypadkach. Nic nie wiemy o tym bruku. Na starych zdjęciach widać go jeszcze w latach 20. - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Czytaj także: Modernizacja zabytkowego stadionu w Warszawie zacznie się od... rozbiórki

Co stanie się z kostką? Jest kilka opcji. - Czasami jest eksponowana, jeśli ma to historyczne uzasadnienie. Czasem wykładamy nią miejsca parkingowe, innym razem służy do uzupełniania ubytków w innych miejscach. Wszystko zależy od decyzji konserwatora i ewentualnych zmian w projekcie - mówi Dybalski.

Po przebudowie placu, będzie on zamknięty dla samochodów. Na miejscu znajdą się ławki, fontanna i nowe drzewa. Koniec prac ma nastąpić latem.​

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!