Zacznie się w sobotnie południe nad Wisłą. Specjalna akcja, czekają prezenty

i

Autor: Wikimedia Commons / Tadeusz Rudzki

Zacznie się w sobotnie południe nad Wisłą. Specjalna akcja, czekają prezenty

2022-07-22 13:39

Sobota 22 lipca upłynie w Warszawie pod znakiem wielkich porządków. O godzinie 11:00 rozpocznie się sprzątanie bulwarów przy Moście Świętokrzyskim z firmą Kärcher, a o 12:00 - Plaży Żoliborz na wysokości Cytadeli. Do akcji mogą przyłączyć się mieszkańcy stolicy, na których czekają prezenty.

Na warszawskich, nadwiślańskich plażach w ciepłe dni pojawiają się prawdziwe tłumy. Niestety, wiele osób nie sprząta po sobie, pozostawiając na piasku jednorazowe grille, puste butelki, czy też plastikowe opakowania.

Jak jednak przypominają przedstawiciele Ratusza, „nadwiślański las lęgowy to [...] dom dla wielu rzadkich gatunków zwierząt i obszar szczególnie chroniony jako Natura2000". Tym bardziej trzeba więc o niego dbać, organizując akcje edukacyjne, podczas których można dokonać realnej zmiany na lepsze.

Wielkie sprzątanie nad Wisłą

Pierwsza z akcji zaplanowanych na sobotę - „Oczyszczamy Atmosferę” - rozpocznie się o 11:00 przy Moście Świętokrzyskim, gdzie bulwary (zarówno deptak, jak i okoliczne ławki czy siedziska) będą oczyszczane z graffiti. Do sprzątania włączą się przedstawiciele ratusza i mieszkańcy.

O 12:00 rozpocznie się natomiast porządkowanie Plaży Żoliborz. Warszawiacy, którzy pomogą w sprzątaniu, otrzymają wyjątkowe, wiślane plakaty Oli Jasionowskiej.

Warto zaznaczyć, że obu akcjom towarzyszyć będą specjalne atrakcje przygotowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - zajęcia sportowe, warsztaty, konkursy. Ich pełną listę znaleźć można na stronie Ratusza.

Operacja Czysta Rzeka - sprzątanie okolic Zalewu Muchawka w Siedlcach