Zamiast do śmietnika - do niedźwiedziego brzuszka lub pingwiniego dzioba. Na Woli stanęły wyjątkowe kosze

2021-10-04 15:51

Mają zachęcić najmłodszych mieszkańców Woli do dbania o środowisko. Kosze na śmieci w kształcie pingwinów i niedźwiedzi stanęły przy placach zabaw na terenie dzielnicy. Jest ich kilkanaście, a za każdy wyrzucony odpad... wypowiadają słowa podziękowania.

Wyglądają i... gadają!

Klasycznie śmietniki w przestrzeni miasta nie wyróżniają się absolutnie niczym. Są nudne, czasami wręcz niezauważalne. Natomiast koło tych śmietników ciężko przejść obojętnie - zwłaszcza dzieciom. Bo to z myślą o nich ZGN Wola postawił wyjątkowe kosze. - Jest to stado pingwinów i urocze misie. Zwracają uwagę nie tylko kształtem, ale też tym, że lubią zagadywać tych, którzy do nich podchodzą! - mówi Paweł Siedlecki, rzecznik ZGN Wola - Pojemniki stanęły przy wolskich placach zabaw, tak aby już od najmłodszych lat uczyć dbałości o najbliższe otoczenie. Dzieci uczą się przez zabawę, postanowiliśmy z tego skorzystać.

Te słowa potwierdzają rodzice przy placach zabaw. Niektóre pociechy wręcz proszą rodziców o jakiś papierek z kieszeni, aby mogły go wyrzucić do pojemnika w kształcie zwierzaka. Pojemniki można spotkać przy dziesięciu wolskich placach zabaw, m.in. przy Krochmalnej, Chłodnej czy Karolkowej.

Ciąg dalszy nastąpi

Jak zdradzają urzędnicy, to dopiero początek większej akcji edukacyjnej, która ma być realizowana z udziałem wolskich przedszkolaków.W tej chwili śmietniki wydają trzy różne komunikaty głosowe "Mniam, Mniam... Dziękuję!", "Śmieci zjadam - Czystości pomagam!" czy "Ale miło, ale czysto!".- Chcemy, żeby przedszkolaki też wymyślały swoje hasła. Najlepsze wgramy do tych edukacyjnych pojemników na śmieci - zdradza Paweł Siedlecki.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet tylko dla wybitnych umysłów

Pytanie 1 z 10
Włoska mafia z okolic Neapolu zwana jest:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!