Muchomor

i

Autor: Wikimedia Commons / Marta Boroń

Zjadł muchomory i wyszedł z mieszkania. Policja pilnie ruszyła za nim

2022-10-07 19:52

Policja z Ostrołęki została wezwana na poszukiwań mężczyzny, który zjadł trzy muchomory czerwone, po czym wyszedł z miejsca pobytu. Mundurowi apelują, aby uważać, jeśli chcemy zjeść znalezione samodzielnie w lesie grzyby.

Policja musiała szukać mężczyzny, który zjadł muchomory

- Osoba zgłaszająca przekazała informację dotyczącą wymagającego opieki 41-latka, który miał po zjedzeniu trzech muchomorów wyjść z miejsca przebywania - przekazał kom. Tomasz Żerański.

Policjanci od razu wkroczyli do akcji. Dysponując rysopisem mężczyzny, szukali go na ulicach, parkach, klatkach schodowych i dworcach zarówno w samej Ostrołęce, jak i całym powiecie.

- Po niespełna pół godzinie od zgłoszenia policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego na jednej z ulic Ostrołęki odnaleźli zagubionego 41-latka. Został on przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia - poinformował Żerański.

Czytaj również: Dostała telefon, potem wypłaciła pieniądze i wrzuciła je do kosza. Oszust działał sprytnie

Policja zaapelowała do wszystkich o ostrożność podczas zbierania i spożywania grzybów. Zjedzenie niewłaściwego gatunku może bowiem doprowadzić do niemałej tragedii. 

- Główne objawy zatrucia to duszności, wymioty oraz biegunka, a także halucynacje. Halucynacje obejmują poważne zaburzenia poczucia czasu i przestrzeni, które powodują poczucie ogólnej dezorientacji - przekazali mundurowi.

Uważajcie podczas grzybobrania