kalkulator

i

Autor: Pexels

Quiz

Ile pamiętasz ze szkoły? Quiz pokaże, czy wiesz więcej niż nastolatek

2023-11-14 14:22

Wiele osób wspomina czasy szkolne jako okres intensywnej walki z nauką matematyki. Nawet jeśli wiedzę uda się ostatecznie przyswoić, przez lata często się o niej po prostu zapomina. Chciałbyś sprawdzić, ile pamiętasz z młodzieńczych lat w ławce? Rozwiąż quiz i się o tym przekonaj.

Ile pamiętasz ze szkoły? Quiz z matematyki

Nie tak dawno polscy ósmoklasiści podchodzili do swoich egzaminów. Starsi trzymali za nich kciuki, a wcześniej często pomagali im się uczyć. W podobnej sytuacji można jednak zauważyć, o jak wielu zagadnieniach szkolnych już się po prostu nie pamięta.

Czytaj również: Pytania w "Jeden z dziesięciu" mogą przerosnąć prawdziwego geniusza. Jak sobie poradzisz? [QUIZ]

Korzystając z wybranych pytań z tegorocznego testu na zakończenie szkoły podstawowej, stworzyliśmy quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę. Jak dużo informacji zostało wam jeszcze z dawnych czasów? Czy dziś poradzilibyście sobie z podobnym egzaminem? Czy znacie matematykę lepiej niż dzisiejsi 13- i 14-latkowie? Przekonajcie się sami!

Znasz matematykę lepiej niż 13-latek? Ten quiz pokaże, ile pamiętasz ze szkoły

Pytanie 1 z 6
W sadzie rosną drzewa owocowe: grusze i jabłonie. Liczba grusz jest o 40% większa od liczby jabłoni. Jabłoni jest o 50 mniej niż grusz. Ile jabłoni rośnie w sadzie?
Matura z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi