Włamywacze do zabytku

i

Autor: Straż Miejska Warszawa

Z Warszawy

Urządzili sobie mieszkanie w zabytku. Ich celem był most przy pl. Zamkowym

2023-11-20 15:48

Jak się okazuje, celem włamywaczy nie są już tylko prywatne posesje, ale także zabytkowe budowle. W niedzielę, 19 listopada stołeczni strażnicy miejscy przeprowadzili udaną interwencję zatrzymania dwóch sprawców włamań do pomieszczenia pod zabytkowym mostem przy pl. Zamkowym.

Zatrzymanie dwóch mężczyzn odbyło się 19 listopada, w niedzielę około godz. 11:00. Patrolujący teren mostu gotyckiego przy pl. Zamkowym funkcjonariusze straży miejskiej usłyszeli nienaturalny hałas. Tajemniczy dźwięk wydobywał się z zabytkowych pomieszczeń, które powinny być zamknięte dla przypadkowych gości.

Zamieszkali pod mostem. Wybrali do tego zabytkowe pomieszczenia

Strażnicy postanowili sprawdzić drzwi prowadzące do pomieszczeń. Jak się okazało, kłódka do nich była otwarta, ale wejście zamknięto od wewnątrz. Po chwili jednak ich opór ustąpił. Oczom funkcjonariuszy ukazali się dwaj mężczyźni w wieku 43 i 39 lat. Jeden z nich był w trakcie spożywania alkoholu, a drugi przygotowywał sobie śniadanie. Włamywacze przyznali, że od kilku dni pomieszkują w tym miejscu.

Podczas kontroli pomieszczenia strażnicy stwierdzili, że znajdujące się w nim instalacje elektryczne zostały zdewastowane, a przy tym pobierano z nich nielegalnie prąd. W obiekcie znajdowały się także pojemniki z farbą. Okazało się, że pomieszczenie było częściowo pomazane. Na miejsce interwencji wezwano policję i pracownika Zarządu Terenów Publicznych, który ocenił wyrządzone szkody. Obaj mężczyźni zostali przekazani patrolowi policji.

Zobacz poniżej zdjęcia zabytkowej restauracji Baszta w Warszawie:

Podłożyła bombę w centrum. W mieszkaniu miała szokujące zdjęcia