Gigantyczny kamień na Wybrzeżu Helskim. Jest wyczekany pawilon

i

Autor: agl

Kamień na Wybrzeżu Helskim. Jest wyczekany pawilon [GALERIA, WIDEO]

2020-07-09 10:53

Niedaleko wiślanego brzegu pojawił się gigantyczny głaz. W jego wnętrzu odbywać będą się ekologiczne warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dużo dziać się będzie także w otoczeniu Kamienia- wokół nie brakuje drewnianych ławek i siedzisk, gdzie nadwiślańską przyrodę okoliczni mieszkańcy i uczestnicy zajęć mają na wyciągnięcie ręki.

Ogromny Kamień na Golędzinowie czeka na pierwszych gości.

Między nabrzeżem Wisły a Wybrzeżem Puckim wyrósł pawilon... w kształcie głazu- bryła nie jest przypadkowa, bo miejsce ma stać się ​centrum edukacji ekologicznej. Korzystać mają z niej głównie najmłodsi warszawiacy, by lepiej poznać tajemnice nadwiślańskiej przyrody.

Ale jak podkreśla dyrektorka koordynatorka do spraw zrównoważonego rozwoju i zieleni, Justyna Glusman, z przestrzeni "Kamienia" mogą korzystać wszyscy zainteresowani.

"Przekazujemy w ręce mieszkańców kolejny punkt na ekologicznej mapie Warszawy. Miejska natura jest dla nas wszystkich niezwykle cenna. Pawilon będzie miejscem nowoczesnej edukacji oraz lokalnej aktywności, z której będą korzystać młodzi i dorośli warszawiacy. Ta nadwiślańska przestrzeń stanie się też platformą współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz uznanymi ośrodkami naukowymi" – mówi Justyna Glusman

Otwarcie pawilonu edukacyjnego 'Kamień' nad Wisłą

Dużo dziać będzie się także w pobliżu "Kamienia"- ścieżki edukacyjne czy ławki z naturalnych materiałów, umożliwią przeprowadzanie zajęć terenowych.

"Chcemy, by ta przestrzeń była zawsze dostępna i otwarta na oddolne inicjatywy. Wzdłuż Wisły oraz w samej rzece mamy setki gatunków zwierząt i roślin, które są skarbem miasta. Lekcje przyrody nie muszą być nudną teorią. Tu najmłodsi będą mogli poczuć się jak mali odkrywcy" – mówi Renata Kuryłowicz, dyrektorka Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

 

qz-kyJj-WXir-vpZK

Koszt budowy pawilonu to 5 milionów złotych.