#ŁączyNasKsiążka - ROZGRZEWKA przed Targami VIVELO!

i

Autor: VIVELO

Targi Książki i Mediów VIVELO

Kolejna rozgrzewka przed Targami Książki i Mediów VIVELO! Spotkaj się ze Zbigniewem Hołdysem

2024-04-16 14:42

Aby rozgrzać atmosferę przed Targami Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym w maju, zaplanowaliśmy dla Was kilka aktywności pod wspólnym hasłem #ŁączyNasKsiążka ROZGRZEWKA.

Wybraliśmy Czytelnię Elektra - miejsce, które łączy w sobie funkcję salonu literackiego z klimatem niezależnego sklepu płytowego. To istna świątynia kultury analogowej, gdzie zarówno miłośnicy książek, jak i płyt winylowych poczują się jak w domu.

Spotkanie ze Zbigniewem Hołdysem – muzykiem, założycielem grupy Perfect i jurorem VIVELO Book Awards w kategorii Tłumaczenie oraz Tytusem Hołdysem – ekspertem od muzyki filmowej wydawanej na vinylach.

W piątkowy wieczór, 19 kwietnia, w świątyni kultury analogowej – Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA, Zbigniew i Tytus Hołdysowie zabiorą naszych gości w podróż po świecie muzyki i filmu. Zbigniew – muzyk, kompozytor, dziennikarz, człowiek instytucja i Tytus – kolekcjoner, radiowiec, aktor, kinoman; opowiedzą o wspólnej im pasji, miłości do muzyki. Jakie melodie ich ukształtowały? Jak załatwiało się płyty z „zachodu”? Jaką najdziwniejszą płytę posiadają w kolekcji? Czy warto zbierać winyle, skoro wszystko jest w Internecie? I dlaczego muzyka filmowa ma zasadniczy wpływ na odbiór filmu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą we wspólnej rozmowie.

Po rozmowie odbędzie się pierwszy, publiczny odsłuch płyty testowej pierwszego wydania, pierwszej płyty legendarnego Perfectu, którego współzałożycielem jest Zbigniew Hołdys. Płyta wchodzi w skład zbiorów specjalnych Czytelni ELEKTRA, sanktuarium kultury analogowej.

Targi książki i mediów VIVELO 2024: Agata Passent 6