Lamborghini Sian z klocków LEGO! Model w skali 1:1 zobaczycie w Warszawie [FOTO]

2021-09-27 13:29

Ten widok przyprawi o szybsze bicie serca nie tylko wielbicieli motoryzacji, ale też fanów klocków LEGO! W Warszawie zobaczyć można model Lamborghini Sian w skali 1:1, do którego zbudowania wykorzystano LEGO Technic. Sprawdźcie, gdzie i do kiedy można podziwiać tę niesamowitą konstrukcję.

Lamborghini Sian z klocków LEGO to coś dla fanów motoryzacji i słynnej duńskiej firmy. W 2020 do sprzedaży trafił zestaw LEGO Lamborghini Sian FKP 37 w skali 1:8. Jest on kolejnym modelem LEGO Technic z serii, w której ukazały się już między innymi Bugatti Chiron i Porsche 911 GT3 RS. Duńska firma tworzy repliki super-samochodów we współpracy z projektantami tych słynnych aut, dzięki czemu każdy model zachwyca detalami i dbałością o szczegóły. Model LEGO Lamborghini Sian jest więc swoistym hołdem dla auta uznawanego za najmocniejszy produkowany seryjnie samochód w historii włoskiej marki. LEGO wraz z Lamborghini postanowili jednak pójść o krok dalej i zbudować egzemplarz w skali 1:1! Model zbudowany z klocków jest zgodny z wielkością oryginału co do milimetra. Jego wymiary to 4980 mm długości, 2101 mm szerokości i 1133 mm wysokości, zaś waga to ponad 2 tony! Tę niesamowitą konstrukcję można zobaczyć w Warszawie. Trzeba się jednak pośpieszyć - wystawiana jest tylko przez kilka dni! Sprawdźcie, gdzie i do kiedy oglądać można Lamborghini Sian z klocków LEGO.

Drzewo przeznaczone do wycinki przy al Ken na którym przyklejono klepsydrę

LEGO Lamborghini Sian w skali 1:1 - gdzie i do kiedy można oglądać model?

Do zbudowania samochodu zaangażowano 15-osobowy zespół, który poświęcił aż 8660 godzin na jego wykonanie. Czas przełożył się na dokładność - model po prostu zachwyca detalami! Do złożenia Lamborghini Sian wykorzystano 400 tys. elementów. Większość pochodziła z linii LEGO Technic, jednak dodatkowo na potrzeby przedsięwzięcia stworzono aż 20 nowych typów klocków. Projektanci perfekcyjnie odwzorowali aerodynamiczną budowę samochodu, wszelkie detale kierownicy, nadwozia oraz deski rozdzielczej, a eksperci od elektroniki z LEGO przyłożyli się, aby światła oraz błyskawice wzdłuż nadwozia oddawały działanie reflektorów i świateł oryginalnego pojazdu. Także kolor modelu jest zgodny z oryginałem. Barwę nadano w oficjalnej lakierni Automobili Lamborghini. Wisienką na torcie jest zaś słynne logo marki oraz flaga Włoch.

Model LEGO Lamborghini Sian w skali 1:1 wystawiony jest w Galerii Mokotów. Wielbiciele i wielbicielki marek LEGO oraz Lamborghini na pewno nie będą żałować tej wizyty. Trzeba się jednak pospieszyć. Auto z klocków LEGO Technic jest do zobaczenia od 26 września do 07 października.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!