Stadion Legii Warszawa

i

Autor: Fot. Ilona Saratovkina Stadion Legii Warszawa

Legia Warszawa - EURO 2020 przyniosło klubowi zyski

2021-06-24 13:54

Choć Mistrzostwa Europy 2020 w piłce nożnej to turniej reprezentacji narodowych, korzystają na nim również kluby. W ten sposób na plus wyjdzie również Legia Warszawa. Na EURO 2020 gra bowiem dwóch zawodników Wojskowych. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Legia Warszawa przygotowuje się do nowego sezonu Ekstraklasy. Wojskowi będą bronić tytułu Mistrzów Polski już od 24 lipca, na kiedy to zaplanowano ich pierwszy mecz. Legioniści zagrają tego dnia z Wisłą Płock (pełen terminarz spotkań Legii Warszawa w sezonie 2021/2022 znajdziecie tutaj). Przed startem sezonu mogą zaś otrzymać dość duże wsparcie finansowe od UEFA. To pieniądze za ERUO 2020. Dlaczego klub ma je dostać, skoro Mistrzostwa przeznaczone są dla reprezentacji narodowych? To proste - chodzi o zawodników klubowych występujących w barwach różnych krajów. Tacy piłkarze rzecz jasna nie mogą brać udziału w przygotowaniach do meczów ligowych. Dlatego też klubom należy się rekompensata. Ile i za kogo dostanie Legia Warszawa? Dowiecie się tego w dalszej części artykułu.

Michał Listkiewicz: Odpadliśmy w złym stylu. Sousa przyszedł za późno [Super Raport]

Zawodnicy Legii w 1/8 EURO 2020

Rozstrzygnięcia w grupie D dały awans do 1/8 EURO 2020 Chorwacji i Czechom. W obu reprezentacjach grają zawodnicy Legii Warszawa! Chodzi o Josipa Juranovica i Thomasa Pekharta. Zawodnicy wciąż będą grali w Mistrzostwach, a to oznacza nieobecność na zgrupowaniach Legii. Klub z Łazienkowskiej 3. dostanie za to rekompensatę. Jak dużą? Będziecie zaskoczeni!

Ile dostanie Legia Warszawa za nieobecność Juranovica i Pekharta?

Legii Warszawa należy się dość wysoka rekompensata. Sumę podał we wpisie na Twitterze Dawid Czemko. Za nieobecność Juranovica i Pekharta warszawski klub dostanie 150 tysięcy euro! Ciekawe, jak Legia wykorzysta ten zastrzyk finansowy?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!