Boernerowo

i

Autor: https://www.facebook.com/Boernerowo/ Google Boernerowo

Nasadzenia za 350 tys. zł ZNISZCZONE - kierowcy ignorują tabliczki informacyjne

2022-02-18 13:32

Za 350 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego zasadzono młode drzewka przy ulicy Westerplatte na Warszawskim Bemowie. Niestety w większości zostały rozjechane przez parkujących kierowców. Wściekli mieszkańcy Boernerowa zgłaszali sprawę straży miejskiej, lecz nie doczekali się reakcji. Więcej na ten temat w artykule.

Mieszkańcy i mieszkanki z Boernerowa na warszawskim Bemowie są wściekli! Jesienią przy ulicy Westerplatte zasadzono młode drzewka. Inwestycja sfinansowana z budżetu obywatelskiego kosztowała 350 tysięcy złotych. Z czasem drzewa miały upiększyć okolicę. Miały, bo większość nie dotrwała do teraz. Nasadzenia zostały rozjechane kołami parkujących w okolicy samochodów. Choć umieszczono tam tabliczki informujące o młodych drzewach, mało który kierowca stosował się do ostrzeżeń. Sprawa jest nagłaśniana na facebookowej grupie Boernerowo. Pojawiły się tam między innymi zdjęcia ukazujące szkody wyrządzone przez zaparkowane auta.

Kłęby dymu na S2. Niewielka osobówka płonęła jak pochodnia

Odwiedzający las Bemowski niszczą drzewka

W poście na Facebooku pokazano zdjęcia rzędu aut i połamanych drzewek. Czytamy w nim: To są nasze nasadzenia, a to są auta osób które kochają las i spacery. Tak kochają spacery, że muszą rozjeżdżać autami nasadzenia z Budżetu obywatelskiego Dzielnicy Bemowo. Są to osoby, które ćwiczą Tai Chi, które dziś osobiście poprosiliśmy, żeby nie parkowali - ale niestety spotkaliśmy się z agresywną odmową.

Wcześniej pokazano też zdjęcia z listopada. Na nich widać jeszcze świeże nasadzenia i... zaparkowane przy nich samochody.

W innym poście grupowicze wskazują na fakt, iż niedaleko znaleźć można parking. Mimo to wiele osób zostawia auta w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Straż miejska nie reaguje na skargi

Problem z niszczeniem zieleni przez parkujących istnieje na Boernerowie od dłuższego czasu. Przypadki kilka razy zgłaszano straży miejskiej, jednak ta nie podejmowała działań. Te zaniechania poskutkowały ostatnimi zniszczeniami nasadzeń. Mieszkańcy i mieszkanki pytają - kto zapłaci za szkody?

Las Bemowski zyskuje popularność, a Boernerowo traci zieleń

Wiele osób sugeruje, że więcej zniszczeń to cena popularności lasu Bemowskiego, który w ostatnich miesiącach jest coraz chętniej odwiedzany przez warszawiaków i warszawianki. Niestety większość przyjeżdża tam autami. Społeczność Boernerowa zamierza walczyć z kolejnymi przypadkami dewastowania zieleni.