AZS SGGW także dla niepełnosprawnych! To pierwszy taki związek sportowy w Warszawie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne AZS SGGW także dla niepełnosprawnych! To pierwszy taki związek sportowy w Warszawie

AZS SGGW także dla niepełnosprawnych! To pierwszy taki związek sportowy w Warszawie

2021-03-17 18:42

Będą pierwsi w Warszawie! Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zdecydowała się w ramach swojego Akademickiego Związku Sportowego uruchomić sekcję integracyjną. Jej uczestnicy będą mogli się szkolić m.in. w takich dyscyplinach sportowych jak badminton, boccia, tenis stołowy czy nordic walking.

Weterynarze leczą wilka po wypadku

Grupa dla każdego

W 2016 roku wystartowały pierwsze Integracyjne Mistrzostwa Polski. SGGW nie miała swojej reprezentacji, ale uczelniany AZS postanowił zrobić wszystko, aby przygotować się na następną edycję mistrzostw. W ostatnich latach trwało zbieranie potrzebnego sprzętu i szkolenie trenerów. Jest baza, teraz potrzebni są zawodnicy.- Zapraszamy osoby niewidome, niepełnosprawne ruchowo, ale też te niepełnosprawne psychicznie - mówi prezes AZS SGGW, Mikołaj Chudzik. Członkowie sekcji mają do wyboru kilka dyscyplin:

  • badminton,
  • boccia (bule dla osób niepełnosprawnych),
  • tenis stołowy
  • oraz nordic walking.

Zajęcia odbywają się ze specjalnie przeszkolonymi do tego trenerami - Byli przygotowywani pod względem tego, jak osoby niepełnosprawne mogą się zachowywać, jak prowadzić z nimi zajęcia i na jakie problemy mogą natrafić. Były też pokazywane psychologiczne podejścia, żeby daną osobę uspokoić i zachęcić do działania - dodaje Chudzik.

Sekcja integracyjna nie tylko z nazwy

Na SGGW studiuje około 200 osób niepełnosprawnych. AZS chce im pokazać, że są pełnosprawni i mogą przebijać bariery społeczne i się integrować - Równolegle z zajęciami niepełnosprawnych na naszych obiektach trwają zajęcia dla pełnosprawnych. Skrót AZS można rozwijać jako Atmosfera, Zabawa i Sport. My chcemy pokazać tym ludziom, że poprzez sport mogą rozwijać swoje pasje - mówi Mikołaj Chudzik.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 23.03.2021 r. o godzinie 16:00 (Obiekty Sportowe SGGW wejście pod łącznikiem). Uczestnictwo na zajęcia sekcji to nie tylko możliwość na zawarcie nowych znajomości, ale również szansa na zaliczenie wychowania fizycznego. Dodatkowo udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski uprawnia do pobierania stypendium rektora za osiągnięcia sportowe.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - pierwsi zawodnicy nowej sekcji wezmą udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski już w maju.

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!