Nowe wieżowce WARSZAWA - gdzie powstaną drapacze chmur?

i

Autor: canva.com Wieżowce

Nowe wieżowce WARSZAWA - gdzie powstaną drapacze chmur?

2021-03-25 17:13

W centrum Warszawy wyrosną kolejne wieżowce! Wnioski o pozwolenie na budowę dotyczą aż sześciu nowych drapaczy chmur. Budynki niewątpliwie zmienią pejzaż miasta. Gdzie i kiedy zaczną powstawać wieżowce w Warszawie? Już teraz warto się tego dowiedzieć.

Nowe wieżowce Warszawa może zyskać już w ciągu kilku najbliższych lat! Jest to dowód na dynamiczny rozwój inwestycji budowlanych w stolicy Polski. Już teraz w Miasto Stołeczne może się pochwalić kilkunastoma imponującymi drapaczami chmur oraz trwającymi budowami. Wśród najciekawszych budynków należy wymienić chociażby wieżowiec Złota 44 (192 m.) czy biurowiec Prosta Tower (70 m.). Powstają zaś między innymi Skyliner (195 m.) Skysawa (155 m.) oraz Varso Tower, który dzięki planowanym 310 metrom wysokości przerośnie najwyższy dotąd Pałac Kultury (237 m.) i będzie jednym z najwyższych budynków w Europie. W ratuszu są wnioski o pozwolenie na budowę kolejnych wież. Ma być ich co najmniej sześć. Gdzie i kiedy będą powstawać nowe drapacze chmur w Warszawie? Warto dowiedzieć się tego już teraz.

Warszawskie wieżowce

Pytanie 1 z 12
Jak się nazywa ten warszawski wieżowiec?
Zdjęcie
Nowe obostrzenia 27.03 - 09.04

Warszawa - gdzie powstaną Wieżowce?

Jak donosi serwis Warszawa Nasze Miasto, wnioski o pozwolenie na budowę co najmniej sześciu wieżowców przesłano do ratusza. Niektóre już zatwierdzono, inne wciąż czekają na swoją kolej. W 2020 wydano pozwolenia na postawienie dwóch 30-piętrowych drapaczy chmur nazwanych Towarowa Tower, od ulicy, gdzie mają stanąć. Gotowe zobaczymy prawdopodobnie w 2023 roku.

Przy placu Europejskim 3 niedługo ruszy budowa The Bridge - 174 metrowego wieżowca przyłączonego do budynku Bellony. Na zgody czekają kolejne inwestycje: Lillium Tower, planowany jako nadbudowa podium hotelu Marriott, apartamentowiec PIN Tower przy Twardej 7, a także Warsaw One i nienazwana jeszcze 135 metrowa wieża - oba budynki pojawią się przy alei Jana Pawła II.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!