Śmieci

i

Autor: pixabay.com Śmieci

Warszawa: OPŁATY ZA ŚMIECI 2022 - ile za wywóz odpadów?

2021-12-20 15:38

Jakie stawki za wywóz nieczystości obowiązują mieszkańców i mieszkanki Warszawy w 2022 roku? Ile trzeba zapłacić za wywóz odpadów i od czego to zależy? W tym artykule znajdziecie opłaty za śmieci obowiązujące od 1. stycznia 2022.

Ile w Warszawie wynosi opłata za śmieci w 2022 roku? Jakie stawki za wywóz odpadów obowiązują od 1. stycznia 2022? Jak liczone są koszty? Takie pytania może sobie zadawać bardzo wiele osób w Warszawie. Sprawa opłat za śmieci w stolicy pojawiała się bowiem co chwilę, a kolejne przedstawiane przez miasto rozwiązania nie zadowalały spółdzielni oraz mieszkańców i mieszkanek. Ostatnia uchwała Rady Miasta w tej sprawie przewidywała model naliczania zależny od metrażu. Dokument został jednak zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Radni przyjęli więc nowe zapisy. Zgodnie z nimi opłata za śmieci w Warszawie w 2022 zależy wyłącznie od rodzaju zabudowy. W dalszej części artykułu dowiecie się, o jakich stawkach mowa.

Jak uratować przesolone danie?

ile za wywóz śmieci w Warszawie w 2022?

Pod koniec 2021. radni podjęli decyzję w sprawie stawek za wywóz odpadów na 2022 rok. Na mocy nowych przepisów opłaty za śmieci od 1.01.2022 to:

  • 85 zł od gospodarstwa domowego w zabudowie wielolokalowej
  • 107 zł od gospodarstwa jednorodzinnego

Zmianie nie ulega wysokość ulgi dla właścicieli domów jednorodzinnych kompostujących bioodpady – w tym przypadku opłata jest obniżona o 9 zł.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!