PKiN

i

Autor: Pixabay

Pałac Kultury i Nauki pozostanie brudny. Ratusz nie przewiduje porządków

2023-03-28 8:50

Wiosenne porządki robią obecnie dosłownie wszyscy i na każdym kroku. Niestety, centralny punkt Warszawy pozostanie mocno przybrudzony. Ratusz nie planuje bowiem mycia elewacji Pałacu Kultury i Nauki. Z takimi planami wiązałyby się gigantyczne koszty.

Stołeczny ratusz nie przewiduje w tym roku mycia elewacji Pałacu Kultury i Nauki. Tłumaczy to przeprowadzanymi w latach 2019-2020 pracami rewitalizacyjnymi.

Chociaż w tym samym czasie inne części miasta są sprzątane i porządkowane, to jego centralny i wyróżniający się element pozostanie niezbyt czysty.

Czytaj także: Wiosenne sprzątanie w Warszawie. „Jest jednak taka część tych porządków, którą trzeba prowadzić z zegarkiem w ręku."

Pałac Kultury i Nauki pozostanie brudny na wiosnę

Radny Sebastian Kędzierski zapytał w interpelacji, czy w związku z realizacją inwestycji "Plac Centralny" - w najbliższym czasie planowane jest odnowienie, rewitalizacja lub po prostu mycie całej elewacji Pałacu Kultury i Nauki? Jak się okazuje, nic z tych rzeczy.

W odpowiedzi na pytanie radnego wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek poinformował, że nie jest planowane mycie elewacji budynku Pałacu Kultury i Nauki.

Czytaj także: Ogromne emocje wokół Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budynek podzielił warszawiaków

- W latach 2019-2020 przeprowadzono prace rewitalizacyjne likwidując zagrożenia związane z odpadaniem elementów ceramicznych i betonowych elewacji pomiędzy piętrami 6 a 32 - wyjaśnił Tomasz Bratek.

W październiku 2018 odbyło się czyszczenie ścian tarasu widokowego. Czyszczenie ścian pałacu odbywało się przy użyciu gorącej pary, tak zwaną metodą hydrodynamiczną. Warto wiedzieć, że za większymi porządkami stoją ogromne pieniądze. Koszt wyczyszczenia całego budynku w 2013 roku szacowano na 20 mln zł.

Dlatego też zarząd podjął decyzję o etapowej renowacji PKiN. Remont samego tarasu widokowego wyniósł około 680 tysięcy złotych.

Zobacz zdjęcia: Żonkile opanowały ulice Warszawy. Wiosna w stolicy

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie skończył 67 lat