Powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy na Targówku. Budowa już ruszyła

i

Autor: zdm.waw.pl Powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy na Targówku. Budowa już ruszyła

Powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy na Targówku. Budowa już ruszyła

2021-12-07 18:41

Przemieszczanie się na Targówku będzie łatwiejsze! Rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego, który połączy wejście do stacji metra „Szwedzka” z czekającym na otwarcie przystankiem kolejowym Warszawa Targówek. Zostaną tam też ustawione lampy, które zapewnią okolicznym mieszkańcom większe bezpieczeństwo.

Nowe przejście na Targówku

Ważne zmiany na Targówku! Rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego, który połączy wejście do stacji metra „Szwedzka” z przystankiem kolejowym Warszawa Targówek. Jak mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich - łącznik będzie miał blisko 350 metrów długości.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH

- Ruszyliśmy z tymi pracami od razu po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości trzech metrów, który będzie prowadził do końca ulicy Stalowej, dalej będzie omijał zajezdnię autobusową i prosto biegł w stronę przystanku - mówi Jakub Dybalski.

Ułatwienie dla mieszkańców Targówka

Za budowę odpowiada miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. - Warto też wspomnieć, że ciąg pieszo-rowerowy zyska też oświetlenie. Tak, aby między oboma środkami transportu wygodniej się chodziło po zmroku czy przed świtem - dodaje Jakub Dybalski.

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"

Na razie nie wiadomo, kiedy prace dobiegną końca, jednak według szacunków ZDM nie jest to odległy termin.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!