Pożar w Rembertowie. Jedna osoba nie żyje. Takich sytuacji można uniknąć

i

Autor: eme9221 fot. eme9221

Pożar w Rembertowie. Jedna osoba nie żyje. "Takich sytuacji można uniknąć"

2021-03-18 14:24

W jednym z mieszkań w dzielnicy Rembertów w Warszawie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. W jego wyniku śmierć poniósł mężczyzna. Jak przyznają strażacy, takich sytuacji można uniknąć.

Do pożaru doszło w czwartek rano w jednym z mieszkań przy ulicy Zawodowej w Warszawie. O zdarzeniu poinformowała w mediach społecznościowych stołeczna straż pożarna. W akcji brało udział cztery zastępy straży pożarnej. Mieszkańcy zostali ewakuowani z budynku. Niestety jedna osoba nie przeżyła. Jak informuje straż pożarna, do tego rodzaju tragicznych w skutkach pożarów, mogłoby nie dochodzić gdyby mieszkańcy instalowali proste urządzenia takie jak czujki dymu. "Takich sytuacji można by uniknąć poprzez instalację czujki dymu, która odpowiednio wcześnie zaalarmuje właściciela oraz sąsiadów o zagrożeniu. Domowe czujki dymu lub tlenku węgla to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem lub zatruciem czadem. Domowe czujki alarmują mieszkańców domu, w którym powstał pożar lub nastąpiła emisja tlenku węgla" – alarmują strażacy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Weterynarze leczą wilka po wypadku
Sonda
Czy robisz coś dla ekologii?