Zarząd Transportu Miejskiego podsumowuje 2020 rok. A był bardzo trudny!

i

Autor: Pixabay Zarząd Transportu Miejskiego podsumowuje 2020 rok. A był bardzo trudny!

Zarząd Transportu Miejskiego podsumowuje 2020 rok. A był bardzo trudny!

2021-03-17 18:10

2020 był trudnym rokiem dla transportu miejskiego w Warszawie. W związku z pandemią spadła liczba pasażerów, a co za tym idzie - wpływy ze sprzedaży biletów. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przedstawił raport za zeszły rok, a ten nie pozostawia złudzeń - sytuacja jest alarmująca.

Trudna sytuacja ZTM

2020 był trudnym rokiem dla transportu miejskiego w Warszawie - podsumowuje ZTM. Liczba pasażerów spadła o blisko 2/5. Jak mówi rzecznik ZTM, Tomasz Kunert - spadki objęły wszystkie środki transportu miejskiego.

- Autobusami w tym  roku podróżowało około 40 proc. pasażerów mniej niż w roku 2019. W tramwajach podobnie - około 43 proc. W metrze ten spadek był mniejszy. Metro przewiozło o około 33 proc. pasażerów mniej, niż w 2019 roku - mówi Tomasz Kunert.

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Mniej biletów - mniej pieniędzy

Mniej pasażerów, to mniejsze wpływy z biletów. A co za tym idzie - jak mówi Tomasz Kunert - większe wydatki ze strony miasta.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18

- Większa część kwoty jaką pochłania warszawski transport publiczny musi pochodzić z budżetu miasta. W 2020 roku wpływy z biletów, a także opłat dodatkowych i porozumień z gminami pokryły około 25 procent opłat za transport publicznych. Pozostałe 75 procent pochodziło z budżetu miasta - dodaje Tomasz Kunert.

Jak wynika z dotychczasowych danych ZTM liczba pasażerów w 2021 roku nadal maleje.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!