protest rolników

i

Autor: BEATA OLEJARKA SUPER EXPRESS

Wydarzenia

Protest rolników 4 kwietnia. Strajkujący wybrali nowy sposób

2024-04-04 8:44

Protest rolników powraca! Tym razem strajkujący wybrali całkowicie nową formę działania - planują pojawić się przede wszystkim pod biurami poselskimi. Co więcej, przywiozą ze sobą nietypowe "prezenty" dla odwiedzanych parlamentarzystów.

Protest rolników 4 kwietnia - co się będzie działo?

Protestujący rolnicy nie zamierzają odpuścić, dopóki ich postulaty nie zostaną zrealizowane. Grupa strajkujących okupowała nawet budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, licząc na spotkanie z Donaldem Tuskiem. Ostatecznie, po długich rozmowach z ministrem Czesławem Siekierskim, większość protestujących opuściła budynek 3 kwietnia w godzinach popołudniowych.

Nie oznacza to jednak, że na tym zakończą się strajki. Kolejny protest zaplanowano bowiem już na czwartek, 4 kwietnia. Tym razem rolnicy nie będą jednak prowadzili doskonale już znanych blokad dróg. Zamiast tego pojawią się pod biurami poselskimi i senatorskimi, miejscami być może na ciągnikach.

Co ciekawe, według medialnych doniesień rolnicy szykują dla odwiedzanych polityków "niespodzianki". Otrzymają oni m.in. obornik, gnojowicę czy produkty rolne.

Strajk rolników 4 kwietnia - gdzie się odbędzie?

Na ten moment nie znamy wszystkich adresów, pod którymi pojawią się protestujący rolnicy. Organizatorzy strajku udostępnili szczegółową mapę dla woj. wielkopolskiego - w Poznaniu czwartek może być naprawdę gorącym dniem, naznaczonym utrudnieniami w ruchu.

Nie oznacza to jednak, że protesty nie będą odbywały się w innych częściach kraju. Najpewniej prawdziwą skalę strajków poznamy więc dopiero 4 kwietnia.

Protest rolników w Warszawie (27.02.2024) - zobacz zdjęcia:

Protest rolników w woj. lubelskim 27 marca 2024