Warszawa

i

Autor: canva.com Warszawa

SPIS POWSZECHNY 2021: dzień otwarty w Warszawie - gdzie i kiedy spisać się samodzielnie?

2021-05-05 15:38

1 kwietnia rozpoczął się Powszechny Spis Ludności Polski 2021. Mieszkańcy i mieszkanki naszego kraju udzielają odpowiedzi na temat wykształcenia, pracy, wyznania itp. Warszawa zaplanowała specjalny dzień otwarty, podczas którego biorących udział w spisie obsłużą pracownicy Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich.

Spis powszechny 2021 - dzień otwarty w Warszawie to dla mieszkańców i mieszkanek stolicy okazja, by spisać się w urzędzie. Kwestionariusz narodowego spisu powszechnego możemy wypełniać od 1 kwietnia. Całe przedsięwzięcie potrwa to do 30 września 2021. W formularzu pojawiają się pytania między innymi o obywatelstwo, narodowość i język, wyznanie, edukację, dojazdy do pracy, ilość członków rodziny czy źródła utrzymania. Przeprowadzenie spisu ma pozwolić na uzyskanie danych na temat aktualnej sytuacji demograficznej i społecznej w Polsce. Wzięcie udziału w tym wielkim badaniu jest dla wszystkich obowiązkowe, a główną metodą badania jest wypełnienie formularzu online. Niektóre osoby nie mogą jednak zrobić tego przez internet. Właśnie dla nich organizowane są dni otwarte. Warto się dowiedzieć, na kiedy zaplanowano dzień otwarty spisu powszechnego w Warszawie i gdzie będzie można wziąć w nim udział.

Ranking sklepów internetowych. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Spis powszechny 2021 w Warszawie - data dnia otwartego

O zorganizowaniu dnia otwartego zdecydowano w związku z dużym zainteresowaniem warszawiaków możliwością dokonania samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Data dnia otwartego to sobota 8 maja. Będzie to dodatkowy dzień pracy Urzędu m.st. Warszawy. Wyznaczeni pracownicy Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w czterech dzielnicach Warszawy będą w godzinach 9.00-13.00 obsługiwać osoby, które zgłoszą się w celu dokonania samospisu.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Gdzie spisać się osobiście w Warszawie 8 maja?

Punkty Narodowego Spisu Powszechnego w dzień otwarty postanowiono zorganizować w czterech miejscach. Lokalizacje wybrano spośród 18 czynnych od 1 kwietnia punktów samospisowych, gdzie można się było spisać korzystając z komputera z dostępem do internetu, lecz bez udziału pracowników Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich. Zdecydowano się na cztery najczęściej wybierane punkty samospisowe w Warszawie. Oto one:

  • Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich (ul. Leona Kruczkowskiego 2) - Śródmieście
  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Mokotów (ul. Rakowiecka 25/27)
  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Ochota (ul. Grójecka 17a)
  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61)

Przypomnijmy, że udział w spisie musimy wziąć do 30 września.

Źródło: um.warszawa.pl