Ukraińska szkoła w biurowcu na Mokotowie

i

Autor: https://www.instagram.com/otwieramyszkoly/ pixabay.com Ukraińska szkoła w biurowcu na Mokotowie

Szkoła dla dzieci z Ukrainy w biurowcu na "Mordorze" - firma przekazała całą kondygnację!

2022-03-23 12:07

Cała kondygnacja jednego z biurowców na Mokotowie zmienia się w szkołę dla dzieci z Ukrainy. Przestrzeń prezkazała jedna z działających w Warszawie firm. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Otwieramy szkoły to inicjatywa łącząca przedstawicieli oświaty i architektury we wspólnym celu - tworzenie placówek przyjaznych uczniom. Ich ostatnie działania związane są zaś z pomocą dzieciom ukraińskich uchodźców. Na początek kwietnia zaplanowano otwarcie pierwszej ukraińskiej szkoły w Warszawie. Placówka powstaje w dość nietypowym miejscu - na słynnym "Mordorze". Przestrzeń w jednym z biurowców w dzielnicy korporacji przekazała działająca w Warszawie firma. Uczniowie i uczennice z Ukrainy korzystać będą z całej kondygnacji o łącznej powierzchni 1,2 tys. m kw. Więcej szczegółów w dalszej części artykułu.

Remontują były dom dziecka dla uchodźców z Ukrainy

W planach dalsze działania

Inicjatorzy akcji informują, że już wkrótce ruszą kolejne działania na rzecz dzieci z Ukrainy. Z myślą o uczniach i uczennicach kontynuujących naukę w polskich szkołach publicznych, zbierane będą pomysły pomocne w adaptacji do nowej rzeczywistości. Mogą to być przykładowo dwujęzyczne systemy identyfikacji wizualnej, dzięki którym nowi uczniowie łatwiej zorientują się w szkolnych przestrzeniach oraz strefy integracji i wyciszenia poza klasami. Post Otwieramy szkoły na temat placówki na Mokotowie zamieszczamy poniżej.

Szkoła dla ukraińskich dzieci w biurowcu na Mokotowie

Jak czytamy na stronie otwieramyszkoly.pl, kondygnację w biurowcu Myhive Mokotów Two do czasowej dyspozycji przekazała firma Immofinanz, jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym. Przystosowaniem piętra do potrzeb uczniów i uczennic zajęli się zaś architekci z wielokrotnie nagradzanej za realizacje edukacyjne pracowni XYstudio. Do projektu włączyły się także firmy budowlane i przedsiębiorstwa, które zapewniły materiały, wykonawców i wyposażenie. Szkoła pomieści około 160 podopiecznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!