Utrudnienia w Warszawie. Zamkną ulicę Annopol, będą objazdy dla kierowców

i

Autor: Tramwaje Warszawskie

Ważne!

Utrudnienia w Warszawie. Zamkną odcinek ulicy Annopol, będą objazdy dla kierowców i zmiany w kursach tramwajów

2023-05-13 10:05

W niedzielę, 14 maja, o godzinie 22:00 rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Annopol i Inowłodzkiej. Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy oraz pasażerowie tramwajów.

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Annopol zostanie całkowicie wyłączony z ruchu na odcinku około 400 metrów – pomiędzy galerią handlową a centrum wspinaczkowym. Spowoduje to także brak możliwości przejazdu przez skrzyżowanie od strony Inowłodzkiej. Od Rembielińskiej i Trasy Toruńskiej (odcinek S8) dojazd będzie możliwy tylko do centrum handlowego.

Utrudnienia i objazdy w Warszawie

- Objazd utrudnień poprowadzi ulicami: Odlewniczą, Marywilską i Wysockiego do Bazyliańskiej. Stąd przez Kondratowicza będzie można zawrócić na Rembielińską w stronę Annopolu lub pojechać dalej na Bródno. Z Wysockiego do Rembielińskiej będzie można także przejechać ul. Bartniczą i Poborzańską. Od północy utrudnienia będzie można ominąć jadąc Białołęcką do Trasy Toruńskiej. Taka organizacja ruchu potrwa do końca września 2023 roku - informuje ratusz.

Z powodu budowy zajezdni wyłączony z ruchu zostanie także odcinek torów tramwajowych między pętlami Annopol i Żerań Wschodni. Od poniedziałkowego poranka, 15 maja, tramwaje linii 4 będą dojeżdżały tylko do pętli Annopol. Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego będą kursowały autobusy zastępczej linii Z-1, która połączy Żerań Wschodni ze stacją metra Bródno. Z powodu zamknięcia ul. Annopol autobusy tej linii pojadą trasą nieco inną niż równoległa do torów tramwajowych. Z-1 wyruszy z przystanku Faradaya 03 i ul. Annopol, Odlewniczą, Marywilską Wysockiego, Bazyliańską i Kondratowicza dojedzie do stacji metra Bródno. W drodze powrotnej ostatnim przystankiem będzie Żerań Zachodni 04.

Słupki, słupki, jeszcze więcej słupków. ZDM walczy z kierowcami