W Warszawie rozbłysła świąteczna iluminacja. Setki światełek zachwycają spacerowiczów

2022-12-03 19:27

Na Starym Mieście i Trakcie Królewskim rozbłysła świąteczna iluminacja. W uroczystości zapalenia światełek na ogromnej choince wziął udział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Stroiki, świetlne girlandy i lśniące dekoracje to tradycyjna atrakcja Warszawy w okresie świąt. Mimo trwającego kryzysu energetycznego i ekonomicznego stolica z niej nie rezygnuje, ale w tym roku lampki będą świecić krócej. Zgodnie z decyzją prezydenta Rafała Trzaskowskiego iluminacja będzie gasnąć przed północą. Wyjątkiem będą noce z 24 na 25 grudnia oraz z 31 grudnia na 1 stycznia - poinformował ratusz jeszcze przed uroczystością odpalenia światełek.

W Warszawie rozbłysła świąteczna iluminacja

Podobnie jak w latach minionych, ozdoby rozbłysły na Trakcie Królewskim (iluminację na Nowym Świecie finansują kupcy i sklepikarze), placu Zamkowym i Starówce – m.in. na ulicach Freta, Kościelnej, Nowomiejskiej, Piwnej, Świętojańskiej, Rynku Nowego Miasta oraz Rynku Starego Miasta. Największa atrakcja, czyli choinka, jak zawsze zdobi plac Zamkowy.

Nie zabrakło też innych świetlnych dekoracji. Spacerowicze mogą wsiąść do „tramwaju konnego” przy pomniku Mikołaja Kopernika, oglądać „figury szachowe” na skwerze ks. Twardowskiego i wejść do „altany dla zakochanych” na skwerze Hoovera. Świąteczne lampki zdobią też 123 latarnie i 63 drzewa.

Zobaczcie, jak wygląda tegoroczna iluminacja świąteczna w naszej galerii:

Mikołajkowy Rajd Uśmiechu