Warszawa: utrudnienia w ruchu na Żołnierskiej i Marsa od 19.05 - sprawdźcie zmiany i objazdy

2022-05-19 14:09

W czwartek wieczorem, 19. maja, zamknięty zostaje przejazd ulicą Żołnierską (dołem) od strony Rembertowa, na odcinku od najazdu na istniejącą estakadę do skrzyżowania z ul. Marsa. Przez cztery dni kierowcy będą kierowani na objazd. W tym czasie budowane będą elementy konstrukcyjne nowej estakady.

Budowa estakady na ul. Marsa

Drogowcy wznoszący drugą estakadę na ulicy Marsa korzystają z pełni sezonu budowlanego. Prawie gotowy jest już mur oporowy i nasyp od strony ronda I. Mościckiego. Wylana została także betonowa płyta estakady na odcinku sięgającym za skrzyżowanie z ulicą Chełmżyńską. Trwa montaż konstrukcji stalowej i zbrojenie płyty na dalszym fragmencie wzdłuż ulicy Marsa. Wkrótce wykonawca rozpocznie montaż belek stalowych na podporach ostatnich trzech przęseł znajdujących się wzdłuż ulicy Żołnierskiej. Wyłączenie jej z ruchu na kilka dni ułatwi bezpieczne i sprawne przeprowadzenie tych prac.

Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz szczerze o swojej emeryturze. Ile dostaje?

Zmiany dla kierowców, pieszych i rowerzystów

W czwartek, 19. maja, o godzinie 20:00 drogowcy zamykają przejazd ulicą Żołnierską od strony Rembertowa. Pod budowanym obiektem wyłączony będzie także ruch pieszy i rowerowy. Objazd poprowadzi wiaduktem ulicy Marsa, do ronda I. Mościckiego i z powrotem Marsa do Okularowej. Ruch pieszy i rowerowy zostanie skierowany do istniejącego przejścia i przejazdu po drugiej stronie ulic Marsa i Rekruckiej. Pozostałe relacje na skrzyżowaniu będą zachowane.

Przejazd ulicą Żołnierską zostanie przywrócony w poniedziałek, 23. maja, o godzinie 5:00. Równocześnie obowiązywać będzie wcześniej wprowadzona czasowa organizacja ruchu tj. zamknięcie jezdni ulicy Marsa w kierunku ronda I. Mościckiego na odcinku od Żołnierskiej do Chełmżyńskiej i skierowanie ruchu na sąsiednią nitkę.

Autobusy na objeździe

Podczas trwania prac autobusy linii 143 w kierunku Śródmieścia będą jeździły objazdem ulicami Strażacką do ronda K. Granzowa, następnie skręcając w lewo, by Chełmżyńską dojechać do Marsa i trasy podstawowej. Więcej szczegółowych informacji dotyczących zmian w organizacji ruchu znajdziecie na FB Infoulice. Natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!