autobus

i

Autor: ZDM Warszawa

Inwestycje

Nowy buspas powstanie w Warszawie. Pasażerowie szybciej dotrą do metra

2024-06-07 14:33

Nowy buspas powstanie wkrótce w ciągu ulic Głębockiej i św. Wincentego w Warszawie. ZDM przekazał już, że dokonał wyboru wykonawcy, a prace pochłoną łącznie ponad 14 mln zł. Buspas ma przede wszystkim pomóc pasażerom szybciej i wygodniej dotrzeć do metra Kondratowicza.

Nowy buspas w Warszawie powstanie na Głębockiej

ZDM Warszawa otrzymał dodatkowe środki na budowę buspasa w ciągu ulic Głębockiej i św. Wincentego w marcu. Szybko ogłoszono przetarg na wykonawcę, który wygrała firma Balzola. Planowane prace wyceniono na 14 347 521,26 zł - to o wiele niższa kwota, niż zakładano w kosztorysie. Wykonawca zajmie się nie tylko utworzeniem samego buspasa, ale również wymianą nawierzchni odcinka drogi, na którym ten się pojawi.

Inwestycję sfinansuje nie tylko samorząd, ale również firma G City - inwestor prywatny, który jest właścicielem znajdującego się nieopodal centrum handlowego. Zgodnie z relacją drogowców roboty powinny potrwać do 160 dni, z czego 40 przeznaczonych zostanie na prace wykończeniowe. Teraz podpisana zostanie umowa.

- Ulice Głębocka i św. Wincentego to główny ciąg komunikacyjny dla dojeżdżających do metra mieszkańców wschodniej Białołęki. Właśnie na skrzyżowaniu ul. św. Wincentego z ul. Kondratowicza znajduje się stacja "Kondratowicza". Nowy buspas pomoże pasażerom jeżdżących tamtędy autobusów w szybkim i wygodnym dotarciu do podziemnej kolejki - podkreślił ZDM.

Buspas na jezdni w stronę Bródna będzie się ciągnął od przystanku "CH Targówek 03" do ul. Kondratowicza. W przeciwnym kierunku będzie zaczynał się za skrzyżowaniem z ulicami Przy Grodzisku i Malborskiej i kończył na wysokości przystanku "CH Targówek 03". Zgodnie z zapowiedzią ZDM na odcinkach z jednym pasem ruchu jezdnia zostanie poszerzona.

- Przy budowie buspasa na ulicach Głębockiej i św. Wincentego nie zabraknie także udogodnień dla innych uczestników ruchu. Będzie osobny pas do skrętu w prawo w ul. Malborską i wydłużony prawoskręt na drogę dojazdową do centrum handlowego Atrium Targówek. Piesi zyskają azyl na przejściu po południowej skrzyżowania ul. św. Wincentego z ulicami Malborską i Przy Grodzisku, rowerzyści natomiast przedłużoną drogę oraz przejazd po południowej stronie ronda na wysokości wspomnianego centrum, co zapewni ciągłość trasy rowerowej między Bródnem a Białołęką - podkreślili drogowcy.

Odkrycie w kamienicy na Pradze - zobacz zdjęcia:

Rewolucja przy kładce w Warszawie. Kierowcy się wściekną!