Wrak na Melodjnej

i

Autor: screen https://www.google.com/maps Wrak na Melodjnej

URSYNÓW - ten samochód na Melodyjnej stoi od ponad 10 lat! Straż miejska nic z nim nie zrobi

2021-05-22 12:54

Na ulicy Melodyjnej znaleźć można naprawdę wyjątkowy zabytek motoryzacji! Zaparkowany przy chodniku samochód stoi tam od co najmniej 10 lat, a straż miejska nie może go usunąć. W naszym artykule przeczytacie więcej na temat wraku auta z dzielnicy Ursynów.

Wrak na Melodyjnej to prawdziwy zabytek! Sęk w tym, że zajmuje miejsce parkingowe. I to już od co najmniej 10 lat! Auto, jak dowiadujemy się z artykułu zamieszczonego w serwisie ursynów.org.pl, to Fiat 1100R. Auto wyprodukowane między 1966 a 1969 jest dość rzadkim modelem (ze względu na krótki okres produkcji) i uchodzi za prawdziwego włoskiego klasyka. Nie zaskakuje więc zainteresowanie, jakie wzbudza wśród pasjonatów motoryzacji. Wielu mieszkańców wolałoby jednak, by ulica Melodyjna na Ursynowie nie była przestrzenią wystawienniczą dla zabytkowego samochodu. Trudno im się dziwić, gdyż nieużywany pojazd blokuje miejsce parkingowe. Podjęta została już próba jego usunięcia, lecz... okazała się bezskuteczna. Dlaczego? Straż miejska nie może go odholować z jednego powodu.

Szybcy i Wściekli 9. Samochód z silnikiem rakietowym | ESKA XD - Prosto z salonu #23

Jeden przepis wiąże ręce Straży miejskiej

W serwisie haloursynow.pl możemy przeczytać, że problem wraku samochodu na Melodyjnej zgłosił do straży miejskiej jeden z mieszkańców. Wcześniej dzięki jego interwencji usunięto zajmującą miejsce parkingowe przyczepę kempingową. Z samochodem nie jest jednak tak łatwo. 

Teoretycznie usuniecie pojazdu powinno być możliwe dzięki art. 50 Ustawy o Prawie Ruchu Drogowego. Brzmi on: Pojazd może być usunięty z drogi w sytuacji, gdy nie ma tablic rejestracyjnych lub gdy jego stan wskazuje na to, że jest nieużywany. Okazuje się jednak, że przepis dotyczy dróg publicznych, stref zamieszkania bądź stref ruchu, a odcinek ul. Melodyjnej, gdzie od lat stoi auto, jest uznawane za drogę wewnętrzną. Straż miejska nie może więc nic zrobić. Co to oznacza? Najprawdopodobniej Fiat 1100R jeszcze trochę postoi. Poniżej możecie go zobaczyć na Google Street View.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?