Warsaw Sirens

i

Autor: Archiwum Warsaw Sirens

Stąpasz twardo po ziemi i nie boisz się siniaków? Zgłoś się do Warsaw Sirens i zostań warszawską syrenką!

2021-06-17 21:48

Z ochraniaczami, siniakami i endorfinami. Tak wyglądają treningi i rozgrywki Warsaw Sirens - pierwszej polskiej drużyny kobiecego futbolu amerykańskiego. Panie, które nie boją się bezpośredniego starcia z przeciwnikami na boisku, w tej chwili mają szansę dołączyć do tej wyjątkowej drużyny, bo w Warsaw Sirens trwa rekrutacja.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Egzotyczny sport, egzotyczna liga

Futbol amerykański dla wielu wciąż jest czarną magią. Ekipa Warsaw Sirens rozwiewa wątpliwości na temat tego sportu. - To sport mocno kontaktowy. Wszystkim naszym nowym kandydatkom, tzw. rookie, tłumaczymy wszystko w powoli i od początku. Jest wymagający, kontaktowy, pojawiają się siniaki. Ale to jest coś, z czego jesteśmy dumne! - mówi Ola Soroczyńska z Warsaw Sirens i na uspokojenie dodaje, że każda z zawodniczek ma odpowiednie ochraniacze, które chronią przed kontuzją.

A to, że sport jest kontaktowy to zdaniem zawodniczki... zaleta tej dyscypliny! - Tutaj wyładowujemy emocje, frustracje. Działamy zespołowo i poznajemy super ludzi - dodaje Ola Soroczyńska.

W podstawowej grze futbolu amerykańskiego na boisku spotyka się 11 graczy z ofensywy i 11 graczy z defensywy. Zadaniem ofensywy jest przeniesienie piłki na drugą stronę boiska. Zdaniem defensywy - skuteczne uniemożliwienie im tego! Ofensywa ma 4 próby, w czasie których trzeba pokonać 10 jardów (nieco ponad 9 metrów). W praktyce nie jest to takie łatwe, kiedy przed ofensywą wyrasta mur zawodników defensywy... A jeśli sam ten opis nie brzmi wystarczająco egzotycznie, to i miejsce, w jakim gra polski zespół, zdaje się być odrobinę...egzotyczny.

- Gramy w lidze czeskiej. Jesteśmy wicemistrzyniami tej ligii sprzed dwóch lad, bo w zeszłym roku rozgrywki przerwała pandemia - relacjonuje Ola.

Dołącz do Warsaw Sirens!

Zespół rekrutuje zawodniczki przed jesiennym sezonem. Nie ma właściwie cech, które miałaby idealna kandydatka do drużyny. Mogą aplikować panie od 16 (poniżej 18 r.ż. za zgodą rodziców) do 40 roku życia. Wygląd nie ma znaczenia, choć lepiej na boisku będzie paniom od rozmiaru L wzwyż. Doświadczenie sportowe? Też nie jest wymagane.- Jakąś styczność ze sportem dobrze mieć, ale to też nie jest reguła. Mamy nieoszlifowane diamenty, które nigdy niczego nie uprawiały, a okazuje się, że sport w postaci futbolu amerykańskiego jest tym, czego szukały i w czym się spełniają - mówi Ola Soroczyńska.

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 27 czerwca o godz. 11.00 na boisku przy ul. Skarżyńskiego 8. Zabrać ze sobą należy strój sportowy, dużą butelkę wody, a przede wszystkim - pozytywne nastawienie!

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!