Zanieczyszczona woda

i

Autor: pixabay.com

Zanieczyszczenie wody w Warszawie. Zrzut ścieków z oczyszczalni?

2022-12-08 9:44

Kanał Wawerski bardzo martwi ludzi mieszkających w jego okolicy. Woda cuchnie i wygląda na to, że pływają w niej ścieki. Czy to wina okolicznej oczyszczalni?

Zanieczyszczona woda jest zjawiskiem nie tylko przykrym dla zmysłów powonienia i wzroku. Czasami może to być też niebezpieczna dla zdrowia i otoczenia sytuacja, o czym przekonaliśmy się dobitnie, kiedy cały kraj walczył z zanieczyszczeniem Odry.

Zanieczyszczony Kanał Wawerski

To, co wydarzyło się w Kanale Wawerskim ma zdecydowanie mniejszą skalę, ale wciąż może przerażać osoby mieszkające w okolicy. Jak alarmują, od kilku dni odcinek w Aninie i Międzylesiu cuchnie.

Mieszkańcy są pewni, że kanałem płyną ścieki, które pochodzą z oczyszczalni ścieków Cyraneczka. Ta położona jest na granicy Wiśniowej Góry i Starej Miłosny.

- Te zrzuty trwają od tygodnia. Kanał jest bardzo mocno zanieczyszczony. Widzę na Facebooku po moim wpisie, że różni inni mieszkańcy reagują, również byli w okolicy i ślady prowadzą do oczyszczalni Cyraneczka, która jest położona na granicy dzielnicy Wawer, ale już po stronie dzielnicy Wesoła - tłumaczy radny dzielnicy Piotr Grzegorczyk, do którego mieszkańcy zgłosili się po pomoc.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadził w poniedziałek kontrolę kanału. Na razie trwa oczekiwanie na odpowiedź z jej wynikami.

Woda w cenie paliwa? Cała prawda o cenach w Katarze