O.J. Simpson

i

Autor: Pool / Splash News/EAST NEWS

Ze świata

O.J. Simpson nie żyje. Sportowiec miał 76 lat

2024-04-11 17:24

W wieku 76 lat zmarł O.J. Simpson. Informacje o śmierci sportowca przekazała jego najbliższa rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie żyje O.J. Simpson

"10 kwietnia nasz ojciec, Orenthal James Simpson, zmarł po walce z rakiem" - czytamy w oświadczeniu rodziny.

Najbliżsi Simpsona podkreślili, że w swoich ostatnich chwilach był otoczony dziećmi i wnukami. Zaapelowali również o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie.

O.J. Simpson urodził się 9 lipca 1947 r. w San Francisco. Był jednym z najwybitniejszych amerykańskich futbolistów w historii. Po zakończeniu kariery sportowej nie zrezygnował z obecności w mediach - został komentatorem i aktorem. Zagrał m.in. w "Nagiej broni".

O Simpsonie zrobiło się szczególnie głośno także poza USA w latach 90., kiedy został oskarżony o zabicie swojej byłej żony, Nicole Brown i jej przyjaciela. Ostatecznie, po burzliwym procesie, został uniewinniony. W 2007 roku sportowiec został aresztowany w Las Vegas w związku z włamaniem do pokoju hotelowego. Rok później został skazany za porwanie i napad z bronią w ręku na 33 lata więzienia, jednak warunkowo wyszedł na wolność w 2017 r.

Groby Polaków znanych z Hollywood i amerykańskie gwiazdy z polskimi korzeniami. Niezapomniani