Przebudowa Dworca Zachodniego nabiera tempa!

i

Autor: Konrad Traczyk Przebudowa Dworca Zachodniego nabiera tempa!

Przebudowa Dworca Zachodniego nabiera tempa! Zobacz, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

2021-03-24 18:29

Zamknięte perony i zmiany w kursowaniu pociągów. Prace modernizacyjne przy przebudowie Dworca Zachodniego wchodzą w kolejny etap. Powstaną nowe, zadaszone perony, a także szersze przejście podziemne. Jednak zanim do tego dojdzie - od piątku podróżnych czekają utrudnienia. Wśród nich m.in. zamknięcie niektórych peronów.

Zmiany na Dworcu Zachodnim

Od piątku zamknięte zostaną perony szósty oraz siódmy. Jak mówi Rafał Banaszkiewicz z Polskich Linii Kolejowych S.A. - czeka je rozbiórka.

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18

- Po to, żeby ta stacja stała się jeszcze bardziej wygodna dla pasażerów. Żebyśmy mogli wykonać zadaszenie, by było komfortowe perony i żeby obiekt był bardziej dostosowany do osób o ograniczonych możliwościach poruszania - mówi Rafał Banaszkiewicz.

Sonda
Co myślisz o nauce i pracy z domu?

Przez dworzec - meleksem

Jakub Konkiewicz z firmy Budimex dodaje, że już niebawem dla pasażerów od strony ulicy Tunelowej zostanie uruchomione nowe dojście przez peron 5.

- Dla umożliwienia pasażerom korzystania z infrastruktury i ułatwienia im dostępu, uruchomiliśmy "budimeleks", czyli pojazd elektryczny, który komunikuje ulicę Tunelową z peronem nr 8 - mówi Jakub Konkiewicz.

Zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!