Podejrzany prowadzony przez policjanta

i

Autor: srodmiescie.policja.waw.pl Podejrzany prowadzony przez policjanta

Przeprowadzali włamania jak z filmu - dokonali kradzieży na ogromną kwotę!

2021-05-07 12:38

W rękach policji są 16-latka i dwóch mężczyzn, którzy od miesięcy dokonywali zuchwałych kradzieży z włamaniem. Trójka działała według sprawdzonego planu, w którym każdy miał swoją określoną rolę. Z naszego artykułu dowiecie się, jak popełniali przestępstwa.

Ta trójka jest już w rękach policji. Funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 16-latnią dziewczynę i jej 43-letniego partnera. Kobieta i mężczyzna zostali namierzeni w środę 5 maja w jednym z mieszkań w powiacie żyrardowskim. Para przebywała w mieszkaniu kolegi. Oboje zupełnie nie spodziewali się policji. Wcześniej w ręce mundurowych wpadł mężczyzna, który dokonywał włamań i kradzieży razem ze wspomnianą dwójka. Zatrzymania poprzedziło kilka miesięcy rozpracowywania przestępców. Warszawskim stróżom prawa udało się ustalić, kim są i jak działali. Okazuje się, że przestępstwa były dobrze zaplanowane. Odbywały się zawsze według schematu, w którym każdy miał przypisaną rolę. Dzięki sprawnemu działaniu trójce udało się dokonać kradzieży na kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Kobiety w pandemii - SuperNova w samo południe

Dziewczyna woziła przestępców

Na stronie Komendy Rejonowej Policji I w Śródmieściu opisano, jak działała trójka. Okazuje się, że zawsze trzymali się tego samego planu: rolą 16-latki było dowożenie dwójki mężczyzn na miejsce przestępstwa, a potem zabieranie ich razem z łupem. Jej partner stał na czatach, a drugi z mężczyzn dokonywał włamań we wcześniej wytypowanych miejscach i wynosił cenne przedmioty. To, co udało im się ukraść, trafiało do punktu skupu złomu oraz kilku lombardów.

Dokonali kradzieży na ponad 40 tysięcy złotych

Policja ustaliła, że zatrzymani są zamieszani w kradzież miedzianych elementów z terenu jednej z warszawskich uczelni. Wartość to ponad 15 tysięcy złotych. Podejrzani są też o kradzież z włamaniem do teatru, skąd zabrano gitary elektryczne i sprzęt agd -straty wycenione na ponad 13 tysięcy złotych. Oskarża się ich także o kradzież z włamaniem do piwnicy, z której ukradli przedmioty o łącznej wartości ponad 16 tysięcy złotych. Ocenia się, że wartość całego skradzionego prze nich mienia to ponad 46 tysięcy złotych. 16-latka odpowie przed sądem rodzinnym. Mężczyznom grozi zaś długoletnia odsiadka.

Źródło: srodmiescie.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?