Pieniądze

i

Autor: Arek Olek flickr.com Premie za otwarcie konta osobistego. Kilkaset złotych na dobry początek

STYPENDIA DOKTOSKIE WARSZAWY - jakie warunki? Ile można dostać? Do kiedy składać wnioski? [INFORMATOR]

2021-05-07 14:55

Warszawa ogłosiła nabór do trzeciej edycji miejskiego programu stypendialnego dla młodych naukowców. Stolica będzie przyznawała pieniądze na projekty badawcze związane z funkcjonowaniem i rozwojem miasta. Z naszego artykułu dowiecie się, jakie są warunki przystąpienia do programu, jaką kwotę można dostać oraz gdzie i do kiedy składać wnioski.

Stypendia doktorskie Warszawy - jakie są warunki? Ile można dostać? Do kiedy składać wnioski? To pytania, które moga sobie zadawać młodzi naukowcy chcący ubiegać się o pieniądze na badania. To już trzecia edycja miejskiego programu stypendialnego dla doktorantów i doktorantek. Wnioski o przyznanie stypendiów mogą składać doktorantki i doktoranci ze wszystkich warszawskich uczelni. Warunkiem jest chęć podejmowania tematyki miasta stołecznego w pracy badawczej. Oprócz sporych pieniędzy, Warszawa zapewni też naukowcom oraz naukowczyniom pomoc merytoryczną w postaci dostępu do danych i informacji dotyczących funkcjonowania stolicy. Na temat stypendium Warszawy wypowiedział się Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Chcemy aby Warszawa była najlepszym miejscem do życia, dlatego stawiamy na współpracę i dialog. W tym celu postanowiliśmy wykorzystać wiedzę i potencjał młodych badaczy, którzy naukowo zajmują się sprawami miasta. Dzięki naszym stypendiom doktoranci ze stołecznych uczelni mogą rozwijać swoje zainteresowania Warszawą i otrzymać wsparcie nie tylko finansowe, ale i merytoryczne [...] Bardzo istotne jest dla nas to, żeby prace badawcze odpowiadały na konkretne potrzeby i wyzwania, przed którymi stoi Warszawa. Dlatego przy naborze do każdej edycji przygotowujemy listę obszarów tematycznych, które są dla nas istotne z punktu widzenia przyjętej strategii rozwoju miasta oraz które wymagają naukowej podstawy do podjęcia jak najlepszych decyzji

Skradzione Audi A4 odzyskane tego samego dnia

Gdzie i do kiedy składać wnioski o stypendium?

Nabór zgłoszeń na stypendia dla doktorantów i doktorantek warszawskich uczelni trwa do 24.06.2021. Wnioski można składać na badania dotyczące 5 obszarów:

  • Aktywność fizyczna mieszkańców
  • Infrastruktura społeczna w obszarach mieszkaniowych w Warszawie
  • Proces suburbanizacji w aglomeracji warszawskiej
  • Polaryzacja miejsc pracy w Warszawie
  • Multimodalne węzły przesiadkowe jako element przestrzeni publicznej Warszawy
  • Sieć Centrów Lokalnych
  • Nowe Typologie Mieszkaniowe dla Warszawy – badanie przez projektowanie
  • Porównanie usług ochrony osób i mienia realizowanych przez komercyjny podmiot do własnej formacji ochronnej – wewnętrznej służby ochrony.
  • Zrównoważone gospodarowanie żywnością, w tym ograniczanie jej marnowania w organizacji żywienia zbiorowego.
  • Pracownik młodzieżowy - analiza zagranicznych rozwiązań, wypracowanie warszawskiego profilu pracownika młodzieżowego oraz modelu kształcenia i działań wspierających

Doktoranci i doktorantki złożą je za pośrednictwem strony Stypendium m.st. Warszawy dla doktorantów.

Stypendia doktoranckie Warszawy - ile można dostać?

Badacze i badaczki ze stopniem doktorskim mogą liczyć na duże wsparcie finansowe. Roczne stypendium przyznawane przez Warszawę może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych. Takie pieniądze mogą dostać te osoby, które podejmą badania na temat Warszawy i jej funkcjonowania. Więcej informacji na temat stypendiów znaleźć można na stronie warszawskiego ratusza.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!